Student zaprojektował biustonosz potrafiący wykryć nowotwór piersi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

18-latek z Meksyku zdobył najwyższą nagrodę w Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) za stworzenie EVA – biustonosza, który może pomóc we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Julian Rios Cantu, angażując się w walkę z rakiem piersi własnej matki, zaprojektował biustonosz, który wykorzystuje 200 czujników biologicznych w celu wykrycia zmian w piersi, powiadamiając użytkownika za pomocą aplikacji na smartfona.

 

EVA jest siecią biosensorów, która przylega do piersi kobiety, mierząc temperaturę i wysyłając zebrane informacje do aplikacji lub na jakikolwiek komputer. Dzięki aplikacji kobiety mogą wykryć jakiekolwiek zmiany w piersi, które mogą być oznaką raka piersi.

 

Wykrycie wzrostu ciepła może świadczyć o większej ilości przepływu krwi, co może sugerować obecność guza. Pacjentki mogą nosić bieliznę jedynie przez godzinę w tygodniu, by zapewnić sobie dokładne badanie.Obecnie produkt jest w początkowej fazie rozwoju, jednak Cantu wraz ze swoim zespołem badawczym liczy na jego szybkie udoskonalenie dzięki uwadze, pieniądzom oraz ekspertyzie wynikającym z przyznania prestiżowej nagrody.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj