Stworzono pierwszego na świecie bionicznego penisa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wyrostek pęcherza przytrafia się 1 osobie na 20 milionów. W przypadku 44-letniego Andrew Wardle’a, schorzenie skutkowało tym, że mężczyzna urodził się bez penisa. W ciągu całego swojego życia człowiek przeszedł szereg operacji, aby wyleczyć swoje problemy związane z pęcherzem, popadł także w depresję z powodu kalectwa. Teraz jednak sytuacja mężczyzny się odmieniła, ponieważ lekarze stworzyli dla niego bionicznego penisa.

Sztuczny członek ma niewiele różnić się od prawdziwego – składa się z skóry, mięśni, nerwów oraz żył, pobranych z ciała Wardle’a. Bioniczny penis jest nawet w stanie osiągać erekcję, co oznacza, że mężczyzna będzie niedługo mógł po raz pierwszy w życiu uprawiać seks.

 

Naukowcy przewidują jednak wymagający dla użytkownika 6-tygodniowy okres testowy. Co więcej, zanim człowiek podejmie próbę współżycia, będzie musiał wytrzymać 10-dniową erekcję. Jak przyznaje sam Wardle, po spędzeniu całego swojego życia w absolutnej abstynencji, dodatkowe 6 tygodni nie robi na nim wielkiego wrażenia.

 

Mężczyzna nie ukrywa, że możliwość prokreacji ma dla niego drugorzędne znaczenie. Człowiek najbardziej cieszy się z wreszcie prawidłowo działającego pęcherza. Cena bionicznego penisa, w którego posiadanie wszedł Andrew Wardle, wynosi 50 tysięcy funtów. Koszt ten pokrył Narodowy Fundusz Zdrowotny Wielkiej Brytanii, choć pacjent wydał znacznie więcej na inne towarzyszące przeszczepowi zabiegi i operacje.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Skomentuj