Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała uzależnienie od gier jako zaburzenie psychiczne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała obsesyjne granie w gry komputerowe jako zaburzenie psychiczne. Zaburzenie to włączono do nowego projektu 11. edycji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, która została wydana w poniedziałek.

 

 

Vladimir Poznyak, członek Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że zaburzenia te mają trzy główne cechy diagnostyczne. Po pierwsze, gra ma pierwszeństwo przed innymi czynnościami w życiu. Drugą cechą jest osłabienie kontroli nad zachowaniem graczy, a trzecią upośledzenie funkcjonowania osobistego, społecznego, rodzinnego, zawodowego i edukacyjnego ze względu na gry. Poznyak dodał, że główne cechy zaburzeń w grach są takie same jak w przypadku hazardu i uzależnienia od alkoholu bądź narkotyków.

Nie wszyscy gracze są jednak uzależnieni. Nawet osoby, które spędzają dużo czasu grając, nie muszą cierpieć z powodu zaburzeń psychicznych. Dana osoba musi wykazywać negatywny wzorzec zachowania przez co najmniej 12 miesięcy, a objawy muszą być na tyle poważne, aby spowodować upośledzenie ważnych aspektów życia chorego.

 

Włączenie zaburzenia do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób oznacza, że ​​może być ono diagnozowane przez lekarzy oraz respektowane przez firmy ubezpieczeniowe.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj