Syntetyczne witaminy mogą być niebezpieczne dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Według naukowców z Danii, syntetyczne witaminy i suplementy nie zawsze są korzystne dla ludzkiego ciała, ale stanowią również potencjalne zagrożenie. Zwolennicy tabletek z witaminami, mogą być truci poprzez słabej jakości medykamenty i wypełniacze, które są stosowane podczas formowania tabletek. 

 

 

Nierówną jakość sprzedawanych suplementów diety potwierdzili też specjaliści z Polski. Instytut Leków wykonał duże badanie tych środków na zlecenie Najwyższej Izby Kontroli i jego wyniki wskazują, że oprócz substancji, które mają rzekomo uzupełniać naszą dietę w potrzebne witaminy i mikroelementy, do organizmu dostaje się całkiem sporo substancji, które w zbyt dużym stężeniu mogą być nawet toksyczne.

 

Przyjmowanie takich środków może nie tylko nie spowodować wzrostu stężenia użytecznych minerałów, ale wręcz doprowadzić do akumulacji w organizmie człowieka substancji szkodliwych. Konsekwencją tego później może dojść do zatrucia wewnętrznego, wysypki lub wymiotów. 

 

Eksperci sugerują, aby fani sztucznych witamin, którzy biorą je dla poprawy własnego zdrowia, spróbowali więcej wydać na świeże warzywa i owoce niż na tabletki o trudnym do ustalenia składzie, które mogą pomóc, ale i solidnie zaszkodzić. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj