Szczepionka przeciwko WZW typu B podejrzana o spowodowanie śmierci dzieci

Kategorie: 

www.dreamstime.com

W Chinach wprowadzono zakaz stosowania szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, produkowanych przez firmę BioKangtai. Jak podaje CRIEnglish.com - zakaz wprowadzono po tym, jak szczepionka spowodowała śmierć ósemki dzieci. Chińskie Ministerstwo Kontroli Żywności i Leków i Komisja Zdrowia i Planowania Rodziny zapowiedziały szczegółowe śledztwo w tej sprawie.


Ostatni przypadek śmiertelnego powikłania niemowlęcia po szczepieniu odnotowano 17 grudnia tego roku w prowincji Guangdong. Według lekarzy, dziecko zaczęło mieć duszności 2-3 minuty po szczepieniu, a godzinę później zmarło. W prowincji Guangdong w sumie zmarło czworo niemowląt. Dwa podobne przypadki odnotowano w prowincji Hunan i kolejne dwa w prowincji Syczuan.


W Chinach obowiązuje nakaz szczepienia wszystkich niemowląt przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B w ciągu 24 godzin od urodzenia. Koncern BioKangtai to jeden z największych producentów szczepionek i posiada ok. 50% udziału w rynku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego

Szanowni Panstwo, wypadki

Szanowni Panstwo,
wypadki smiertelne jako skutek szczepionek w Chinach to nie jest odosobniony przypadek. Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego oraz Stowarzyszenie STOP NOP przygotowalo petycje skierowana do Premiera i Ministra Zdrowia polskiego rzadu w sprawie wycofania trujacych substancji ze szczepionek oraz zmiany kalendarza szczepien dla dzieci w Polsce.
Prosimy o wsparcie naszej akcji na www.iozn.pl

0
0

Skomentuj