Jak szybko i naturalnie obniżyć sobie ciśnienie krwi

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Ciśnienie tętnicze krwi to jeden z głównych parametrów, jakie powinniśmy śledzić. Jeśli jest za wysokie może to być objawem poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest jego kontrolowane. Jeśli jest ono za wysokie nie należy się od razu martwić, bo  jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby je na powrót obniżyć.

 

Lekarze na nadciśnienie tętnicze zwykle chętnie przepisują któreś z promowanych leków, podczas gdy najskuteczniejszym sposobem szybkiego obniżenia ciśnienia jest po prostu zmiana diety. Po pierwsze nie wolno się przejadać a po drugie trzeba ograniczać ilość dostarczanej do organizmu soli. Jeśli wydaje nam się, że nie jemy jej dużo oznacza to raczej, że po prostu nie wiemy o tym w jak wielu produktach czy daniach znajduje się sól.

 

Sól zatrzymuje wodę w organizmie, czyli jeśli jej nadużywamy jesteśmy bardziej nawodnieni i mamy więcej krwi, co obciąża serce i powoduje, że konieczne jest tłoczenie większej ilości krwi. W rezultacie rośnie też ciśnienie. To, dlatego właśnie nadmierna hydratyzacja organizmu prowadzi do kłopotów z ciśnieniem tętniczym.

 

Poza tym większość leków na obniżenie ciśnienia to leki moczopędne. Ich celem jest wypłukanie sodu, właśnie poprzez urynę.  Taki sam efekt można osiągnąć po prostu nawadniając się wodą. Tego typu kuracja paradoksalnie nie prowadzi do wzrostu ciśnienia tylko pobudza wydalanie, co w naturalny sposób wspomaga wydalanie związków soli. Kiedy oczyszczamy organizm w ten sposób można wypić nawet połowę swojej wagi ciała.

 

Są też pewne domowe sposoby obniżenia ciśnienia. Należy do nich na przykład spożywanie aronii, lub jej przetworów. Podobno bardzo dobry jest też ocet jabłkowy, który pije się rozwodniony wodą. Aby zadziałał najlepiej trzeba się upewnić, że jest to prawdziwy produkt a nie destylat.

 

Nadciśnienie tętnicze to z pewnością przypadłość, której wystąpienie należy uznać za alarmujące. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są sposoby opanowania tego kłopotu a farmaceutyki zawsze powodują jakieś efekty uboczne, więc jeśli można ich uniknąć bezwzględnie należy to robić.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Mateusz

Jak robię sobie soki to

Jak robię sobie soki to zawsze z burakiem. Wyciskam soki wg. porad https://terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki. Sam sok z buraka jest mdły dlatego dodaję seler, marchew i jabłko. Wtedy taki sok nie tylko dobrze smakuje ale jest pełen witamin i enzymów które leczą i wzmacniają nasz organizm. Oczywiście sok taki skutecznie obniża ciśnienie.

0
0
Portret użytkownika Ewa Lit

Stres podwyższa ciśnienie.

Stres podwyższa ciśnienie. Malo docenianym sposobem na obniżenie stresu jest masaż, np. relaksacyjny z aromaterapią.

0
0
Portret użytkownika Piotrek

Znajomy ostatnio polecił mi

Znajomy ostatnio polecił mi stosowanie pierzgi pszczelej i muszę go pochwalić Smile Ciśnienie się unormowało i moje ogóle samopoczucie stoało się lepsze Smile Gdzieś czytałem o suplemęcie beepearl koncentracie z pierzgi. 

0
0
Portret użytkownika Linda

Potwierdzam. Koncentrat z

Potwierdzam. Koncentrat z pierzgi w tabletach ma niesamowite właściwości. Jest dobry nie tylko do brania żeby leczyć ale też żeby zapobiec. W moim przypadku pomógł mi poradzić sobie ze stresem co przy mojej pracy wydawało się niemożliwe.

0
0
Portret użytkownika tomek

Według mnie najlepszym i

Według mnie najlepszym i naturalnym sposobem obniżenia ciśnienia jest stosowanie pierzgi pszczelej. Odkąd zaczołem ją brać czuję się zdecydowanie lepiej, jestem bardziej rześki, nie mam problemów ze snem. Zmniejszyłem nawet dawkę leków które zażywałem. Jest podobno koncentrat pierzgi pszczelej BeePearl 

0
0
Portret użytkownika olaboga

Najlepszym sposobem na

Najlepszym sposobem na podwyższone ciś.krwi jest ....spokój, nie denerwować się i nie nakrecać, a organizm sam wyreguluje co potrzeba. No ale jak tu się nie wkur...ć jak ciągle te same numery w totka..........

0
0
Portret użytkownika lucas44

Dość długą gwarancję ma

Dość długą gwarancję ma ciśnieniomierz naramienny desktop GERATHERM. Można było przedłużyć do 5 lat i skorzystałem z tego. Sterowanie jest bardzo łatwe, oprogramowanie po polsku, fajny design, ogólnie mogę polecić.

0
0
Portret użytkownika Kamil

Polecam sok z granatu bio na

Polecam sok z granatu bio na obniżenie ciśnienia u mnie i mojej mamy pomogło bardzo dobrze

0
0
Portret użytkownika Lucjanek

Na obniżenie ciśnienia

Na obniżenie ciśnienia najlepszy jest wytrysk. Sprawdzalem. Masturbacja bardzo dobrze robi na migrenę.

0
0
Portret użytkownika lol

"Sól zatrzymuje wodę w

"Sól zatrzymuje wodę w organizmie, czyli jeśli jej nadużywamy jesteśmy bardziej nawodnieni i mamy więcej krwi, co obciąża serce i powoduje, że konieczne jest tłoczenie większej ilości krwi" LOLLLL

0
0
Portret użytkownika Arni

Bardzo dobrym sposobem na

Bardzo dobrym sposobem na obniżenie ciśnienia jest sok z buraka ćwikłowego. Oczywiście nie z hipermarketu, tylko bezchemicznego.
Sól natomiast jest idealnym środkiem na wyrównanie ciśnienia, tj. jego obniżenie w wypadku wysokiego i podwyższenie w przypadku niskiego. Mówimy oczywiście o soli prawdziwej, bo ta drogowa ze sklepów jest trucizną.

0
0
Portret użytkownika Sławek

Fajnie ,że ktoś poświęca swój

Fajnie ,że ktoś poświęca swój czas , chęci i robi przekład z angielskiego jak obniżyć ciśnienie. Istnieją różne formy jego zbijania- dieta warzyno -owocowa i sprawa gotowa . Ale po drugiej stronie stoi mentalny wzorzec takich ludzi - ludzi w których w środku się gotuje ze złości. Nie potrafią sobie z tym pradzić i ciśnienie rośnie. Można by dużo pisać , ale to wszystko jest w internecie.
Tylko szkoda ,że ludzim robi się wodę z mózgu dając takie pisma, sorry.

0
0

Strony

Skomentuj