Telefony komórkowe podgrzewają mózg i zwiększają ciśnienie krwi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy ponownie zajęli się badaniem wpływu telefonów komórkowych na organizm człowieka. Dotychczas udało się już ustalić, że promieniowanie pochodzące z telefonu komórkowego sprzyja powstawaniu złośliwych guzów mózgu, raka tarczycy i może być przyczyną męskiej niepłodności.

 Opierając się na danych z ostatnich 10 lat, pochodzących z 13 krajów, naukowcy odkryli, że osoby intensywnie używające telefonów komórkowych o 50% bardziej narażeni są na rozwój choroby nowotworowej. Okazało się również, że telefon komórkowy może także szkodzić zdrowiu ciężarnych i ich dzieciom.


Najnowsze badania dołożyły kolejne punkty do listy niebezpiecznych dla zdrowia skutków "przyjaźni" człowieka z urządzeniami mobilnymi. Włoscy lekarze stwierdzili, że podczas rozmowy przez telefon komórkowy ciśnienie krwi zwiększa się średnio o 10,5 mmHg. Takie skoki ciśnienia są szczególnie niebezpieczne dla osób powyżej 40 roku życia. Inni naukowcy odkryli, że promieniowanie pochodzące z telefonu, potrafi podwyższyć temperaturę w mózgu.

 

Udało się tę tezę potwierdzić, przeprowadzajac odpowiedni eksperyment. Układ symulujący głowę napełniono solanką, w składzie zbliżonym do wodnego roztworu soli w organizmie człowieka. Przykładając do "ucha" telefony komórkowe różnych producentów, analizowano ich wpływ na "odbiorcę".


Wyniki badań jednoznacznie pokazały, że promieniowanie pochodzące od telefonów komórkowych powoduje wzrost temperatury w mózgu. Prowadzi to do obumierania kory mózgowej i martwicy tkanek, a w konsekwencji do pogorszenia aktywności mózgu. Według badaczy, długość rozmowy przez telefon komórkowy bezpieczna dla ludzkiego organizmu nie powinna przekraczać trzech minut. Podczas dłuższych rozmów najlepiej korzystać z zestawu słuchawkowego. Na noc powinno się urządzenie wyłączać, albo chociaż trzymać je z dala od siebie podczas snu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hasiok

Ty to wiesz ,ja to wiem ale

Ty to wiesz ,ja to wiem ale "leming" myśli że jak czegoś nie widać to tego nie ma Acute

0
0
Portret użytkownika Jędrek

Miałem ostrzeżenia na kursach

Miałem ostrzeżenia na kursach w pracy radiostacji od 430 mHz na ścinanie  się białka.
Urządzenia muszą byc dobrze ekranowane,telefony maja częstotliwość połowę mikrofalówki.
Przy strojeniu urządzenia na 430 mHz czuliśmy obaj efekt w oczach jak podczas burzy piaskowej pieczenie oczu.

0
0

Skomentuj