Terapia marihuaną - lekiem na depresję?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Naukowcy z University Medical Center Ultrecht przestudiowali reakcje ludzkiego mózgu, znajdujego się pod wpływem THC, psychoaktywnego związku znajdującego się w marihuanie.

 

 

Ochotnicy regularnie zażywali ten związek, minimum 4 razy do roku, jednak nie częściej, niż raz w tygodniu. Okazało się, że THC - oddziaływując na receptory kannabinoidowe w mózgu, spowodowało, że ludzie w znacznie słabiej odczuwali negatywne emocje.


Uczestników badania poproszono, aby powtórzyli minę - radosną lub smutną, która zaprezentowana była na obrazku. Ci wolontariusze, którzy mieli tetrahydrokannabinol we krwi, nie byli w stanie zrobić smutnej miny, gdy tymczasem wyrażanie radości wychodziło im idealnie. Obserwacja aktywności mózgu w tym czasie wykazała, że marihuana pozytywnie wpłynęła na obszary mózgu, odpowiedzialne za emocje. Naukowcy stwierdzili, że ta właściwość może na stałe włączyć marihuanę w proces leczenia depresji i innych zaburzeń na tle nerwowym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Rex

Mi naprzykład marichuana

Mi naprzykład marichuana bardzo poamgała na lęki i na depresję, wyłączała emocje, czułem się po niej świetnie.

0
0
Portret użytkownika janko

Medyczna marihuana już dawno

Medyczna marihuana już dawno powinna być oswobodzona z więzów nieracjonalnego prawa... Dajmy w końcu szansę na leczenie tą wspaniałą rośliną ludzi, którzy naprawdę tego potrzebują.

Marihuana jest znacznie mniej szkodliwa, niż alkohol, więc nie rozumiem zupełnie skąd ta społeczna narkofobia wycelowana w marihuanę, która jest jedną z najbardziej pożytecznych dla czlowieka roślin... 

Wiele gałęzi gospodarki rozwinie się, jeżeli oswobodzimy politykę narkotykową w Polsce, która w obecnym stadium  jest totalnie archaiczna i nieskuteczna.

Politycy obudźcie się wreszcie i zacznijcie mysleć poza schematami, bo obecny stan rzeczy jest nie do zaakceptowania przez świadomych i uczciwych ludzi.

0
0

Skomentuj