Transfuzja młodej krwi może odwracać proces starzenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Czyżby działania wampirów przedstawiane w horrorach, polegające na wysysaniu krwi z drugiego człowieka, mogły zostać racjonalnie wyjaśnione? Często słyszymy, że wampiry są jedynie mitem, tymczasem uczeni doszli do wniosku, że transfuzja krwi, pochodzącej od młodego osobnika, może nawet odwrócić proces starzenia się.

 

Odkrycie zaskoczyło badaczy, ponieważ jak się okazuje, transfuzja młodej krwi posiada bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Wspomaga ona funkcjonowanie mózgu i pozwala tworzyć nowe naczynia krwionośne a "młode białka", które znajdują się w krwioobiegu, prowadzą do odmłodzenia mózgu i wzmocnienia mięśni. Uczeni wierzą również, że transfuzja młodej krwi może nawet wyleczyć chorobę Alzheimera.

 

Białko o którym mowa, nosi nazwę GDF11 i jest obecne w krwiobiegu w dużych ilościach, gdy jesteśmy w młodym wieku, natomiast wraz z przybywającymi latami jego ilość maleje. Co prawda testy zostały przeprowadzone na gryzoniach, jednak naukowcy mają nadzieję, że już za trzy lata badania będą prowadzone również na ludziach.

 

W zeszłym roku odkryto, że GDF11 może zostać wykorzystane do naprawy uszkodzonych serc. Jednak w najnowszym badaniu zaobserwowano iż zwiększenie ilości tego białka u starszych myszy poprawia funkcjonowanie wszystkich organów.

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/10807478/Vampire-therapy-could-reverse-ageing-scientists-find.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Vohu

Wcale sie temu nie

Wcale sie temu nie dziwi.Zastanawia mnie tylko dlaczego wielcy naukowcy wcześniej na to nie wpadli. Przecież krew jest nośnikeim który zaopatruje wszystkie tkanki. To jest proste jak drut ! A co do baśni o wampirach to ktoś kiedyś powiedział że świat baśni jest bardziej realny niż nam się wydaje... Wink

0
0
Portret użytkownika scolo

Teraz wiemy czemu w

Teraz wiemy czemu w tajemniczych okolicznościach giną młodzi ludzie.

0
0

Skomentuj