Uczeni opracowali sztuczne neurony, kompatybilne z układem nerwowym. Cyborgizacja tuż-tuż?

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Przełom w tej dziedzinie jest udziałem naukowców z Uniwersytetu w Bath. Co to osiągnięcie oznacza w praktyce?

Badacze docelowo zamierzają zastąpić biologiczny system nerwowy, syntetycznym. Po co? Po to, aby osoby całkowicie sparaliżowane oraz cierpiące na chorobę Parkinsona lub Alzheimera, miały szansę wyzdrowieć i powrócić do normalnego funkcjonowania.

W dalszej perspektywie, pojawią się inteligentne kombinezony, które zapewnią nam pełną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi.

Sztuczne neurony umożliwią także połączenie naszych ciał z wszelkiego rodzaju elektroniką, a konkretniej z twardymi dyskami, chmurami obliczeniowymi, superkomputerami oraz Internetem.

Technologia ta umożliwi ponadto przeniesienie naszej pamięci na dyski, będzie można zapisać obrazy rejestrowane przez nasze oczy oraz dźwięki słyszane przez nasze uszy, być może uda się też zapisywać projekcje senne oraz kontaktować się telepatycznie ze znajomymi. W ten sposób będziemy mogli zachować wspomnienia w obawie przed utratą pamięci na skutek np. wypadku. Sztuczne neurony pozwolą przywrócić każdy przez nas zapamiętany aspekt życia, a nawet wgrać fikcyjne sytuacje, które nigdy nie miały miejsca.

Elon Musk i jego zespół mają więc wielką konkurencję.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj