Uścisk rąk jest niebezpieczny dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy stwierdzili niedawno, że znana od tysięcy lat praktyka powitania polegająca na podawaniu sobie ręki jest w obecnych czasach niebezpieczna i powinno się jej zaniechać. Wezwano do tego zwłaszcza pracowników tak zwanej służby zdrowia.

 

Specjaliści porównali uścisk dłoni do palenia papierosów w miejscu publicznym, a nawet bardziej, ponieważ ta kulturowa tradycja powitania przyczynia się do rozprzestrzeniania niebezpiecznych drobnoustrojów między ludźmi.

 

Dotychczas zamiast odradzać witania się z pacjentami szpitali zalecano wielokrotną dezynfekcję dłoni za pomocą zawierających alkohol środków. Praktyka jednak wskazuje, że cześć personelu szpitali nie myje rąk ano nie odkaża ich tak często jak należałoby to robić.

 

Zdaniem naukowców konieczne jest uzmysłowienie ludziom, że witanie się w tradycyjny sposób może być dla nich niebezpieczne i lepiej zupełnie odejść od tej praktyki. Dzięki temu można będzie znacznie ograniczyć zasięg oddziaływania niektórych chorób i zmniejszyć koszty ekonomiczne związane z zakażeniami szpitalnymi.

 

Badacze zauważają, że być może, aby zmniejszyć popularność uścisku rąk warto propagować inne formy powitania, które nie zakładają kontaktu fizycznego. Jedna z propozycji to umieszczenie ręki na sercu lub wykonanie gestu "Namaste", który jest stosowany w Azji Południowej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pelo

Robią z igły widły równie

Robią z igły widły równie dobrze można wogóle nie wychodzić z domu bo można zostać obrzyganym przez nawalonego żula w środku miasta to dopiero zastrzyk bakterii.

0
0
Portret użytkownika Q...

Niewiarygodne w jakie rejony

Niewiarygodne w jakie rejony życia ludzkiego ingeruje światowy satanizm!. Masońscy "badacze" chcą nam zmienić tryb życia (gender, "baby" z brodą odwzorowujące lucyfera), ostudzić relacje międzyludzkie. Można by o tym pisać wiele używając języka nauki ale ujmę to kolokwialnie, cytując "klasyka", bo taki przekaz na pewno dotrze do tych móżdżków które dają ew. posłuch tej jawnej, satanistycznej indoktrynacji antyspołecznej... wszyscy WON!.     Jesus Vincit!.

0
0

Skomentuj