W Anglii kobieta w ciąży zaszła w druga ciążę i urodziła bliźniaki

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W Wielkiej Brytanii doszło do niesamowitej anomalii medycznej. Mieszkająca w Anglii kobieta zaszła w ciążę będąc już w ciąży i ostatecznie urodziła bliźnięta, poczęte w odstępie zaledwie trzech tygodni.

Zwykle, gdy kobieta zajdzie w ciążę, jej organizm uruchamia kilka procesów biologicznych, aby zapobiec kolejnemu zajściu w ciąży, w tym uwolnienie hormonów zatrzymujących owulację. Ale w rzadkich przypadkach kobieta w ciąży może nadal owulować lub uwalniać komórkę jajową, a następnie to jajeczko może zostać zapłodnione. 

 

Zjawisko to jest uważane za niezwykle rzadkie, ponieważ aby do niego doszło, muszą wystąpić trzy odrębne, niewiarygodne zdarzenia: owulacja, która jest zwykle zatrzymywana przez hormony ciążowe, zapłodnienie, które zwykle zatrzymuje się na początku ciąży, gdy pojawia się „czop śluzowy”, który przeszkadza w przechodzeniu plemników przez szyjkę macicy i implantacji zarodka, co wymaga wystarczającej ilości miejsca dla innego zarodka w macicy.

 

Warto zaznaczyć, że w przypadku innych zwierząt, takich jak ryby, zające i borsuki, zjawisko to jest szeroko rozpowszechnione.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj