W Chinach zgłoszono pierwszą śmierć człowieka z powodu ptasiej grypy H3N8

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Kobieta w Chinach stała się pierwszą osobą, która zmarła z powodu ptasiej grypy H3N8, która była rzadka u ludzi. O incydencie poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

 

Według WHO 56-letnia kobieta z południowej prowincji Guangdong została trzecią osobą zakażoną podtypem ptasiej grypy H3N8. Chociaż rzadko występuje u ludzi, H3N8 jest powszechny u ptaków, ale powoduje niewielkie objawy choroby lub nie powoduje ich wcale. Zaraża także inne ssaki.

 

Próbki pobrane z targu rybnego, który kobieta odwiedziła przed zachorowaniem, dały wynik pozytywny na grypę A(H3), jak podała WHO, sugerując, że może to być źródło infekcji. Na podstawie dostępnych informacji można stwierdzić, że wirus ten nie ma zdolności łatwego przenoszenia się z człowieka na człowieka, a zatem ryzyko jego rozprzestrzeniania się na ludzi w kraju, regionie i na arenie międzynarodowej jest uważane za niskie. Pamiętajmy jednak, że dokładnie takie same twierdzenia słyszeliśmy ze strony WHO również w przypadku wrażego wirusa grypopodobnego, który przeorał cały świat w wyniku działań polityków.

 

WHO dodała, że ​​wśród bliskich kontaktów zakażonej kobiety nie zidentyfikowano żadnych innych przypadków. Wszystkie przypadki miały miejsce w Chinach, przy czym pierwsze dwa przypadki zgłoszono w zeszłym roku. Guangdong Center for Disease Control and Prevention zgłosiło trzeci przypadek infekcji pod koniec zeszłego miesiąca, ale nie podało szczegółów śmierci kobiety.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj