W Indiach przeprowadzono udaną operację na dziecku urodzonym z ośmioma kończynami

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Indyjscy chirurdzy z powodzeniem przeprowadzili operację na siedmiomiesięcznym dziecku z Iraku, które urodziło się z ośmioma kończynami. Zabieg odbył się w szpitalu Jaipi w mieście Noida Delhi.

 

Operacja odbyła się na trzech etapach, najpierw usunięto dodatkowe nogi, a następnie wykonano operację układu sercowo-naczyniowego, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie serca oraz układu krwionośnego. Na ostatnim etapie usunięto dodatkowe ręce.

 

Dziecko zostało przywiezione do szpitala w stanie krytycznym, w wieku zaledwie dwóch tygodni. Po dokładnej analizie stanu zdrowia oraz czynników ryzyka, zdecydowano się na kilkuetapową operację – powiedział rzecznik szpitala, dr Guarav Rathore.

Chirurdzy nie tylko usunęli zbędne kończyny, ale także poprawili fizjologiczne wady, jak ustawienie nóg i mięśni, mające wpływ na ogólną postawę dziecka. Po pierwszej operacji dziecko zostało odesłane do domu, gdzie rodzina dziecka była w stałym kontakcie z lekarzami, dającymi  instrukcje dotyczące opieki nad nim.

 

Trzecia operacja trwała osiem godzin, odbyła się jednak bez żadnych komplikacji. Lekarze twierdzą, że ich pacjent szybko zdrowieje i będzie mógł wrócić do swojego domu w Iraku w ciągu kilku najbliższych dni.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj