W jaki sposób możemy wspomóc naturę?

Kategorie: 

źródło internet

Posiadanie potomstwa wydaje się czymś naturalnym i prostym w realizacji. Kiedy jednak przez dłuższy czas starania nie dają żadnego rezultatu, trzeba przyjrzeć się naturze w bardziej naukowy sposób. Problem niepłodności w Polsce dotyczy około miliona par w wieku prokreacyjnym. Przyczyny tego stanu są różne, od chorób przez stres po zanieczyszczenie środowiska.

 

Jeszcze kilkanaście lat temu temat ten był rzadko poruszany, ale przełom w myśleniu społecznym sprawił, że obecnie coraz więcej par zgłasza się do lekarza już przy pierwszych podejrzeniach problemów z płodnością.

Przyjmuje się, że pół roku nieskutecznego starania o dziecko to pierwsza granica dotycząca płodności, na którą trzeba zwrócić uwagę, przy czym należy jeszcze wziąć pod uwagę takie czynniki jak płeć i wiek. Ze specjalistą należy się skonsultować, jeśli przez rok nieskutecznie stara się kobieta, która nie przekroczyła 30 lat, natomiast w przypadku kobiet starszych czas ten skraca się do 6 miesięcy. Jeżeli w dodatku partner przekroczył 40 lat, do specjalisty należy zgłosić się jak najszybciej.

Osoby bez powodzenia starające się o dziecko mogą wybrać jeden z wielu ośrodków oferujących pomoc w problemach z płodnością. Jak doradzają specjaliści z kliniki Invimed, diagnostyka powinna dotyczyć nie tylko kobiety i mężczyzny z osobna, ale przede wszystkim obojga jako pary. Po przeprowadzeniu odpowiednich badań lekarze dobierają rodzaj oraz poziom leczenia czy wspomagania jedynie osłabionej płodności.

Jeżeli stymulacja owulacji czy inseminacja domaciczna nie dają skutków, kolejną metodą jest zapłodnienie in vitro, czyli połączenie komórki jajowej z plemnikiem w warunkach laboratoryjnych, a następnie umieszczenie najlepiej rozwiniętego zarodka w macicy (pozostałe zarodki są zamrażane w celu wykorzystania w dalszych procedurach).

Wszystkie ustalenia są objęte całkowitą poufnością, a badania i zabiegi prowadzone przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i troski zwłaszcza o pacjentkę. Dzięki ogromnemu postępowi medycyny niepłodność przestała być barierą nie do pokonania, a wiele osób otrzymało szansę na powiększenie rodziny.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)

Skomentuj