W Polsce został uruchomiony nowy serwis dostawy leków do domu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chcieliśmy Państwu zaprezentować bliżej naszą firmę, która na Ukrainie odnosi ogromne sukcesy. Właściwie jest to nie tylko firma, jako firma, ale jest to platforma, która bierze udział w zamawianiu najtańszych leków dla klienta. Ośmieliło to nas, aby wejść na rynki innych krajów. Pierwszym wyborem była Polska. Jesteśmy polskim start-upem i mamy nadzieję, że zostaniemy dobrze odebrani również na rynku polskiej farmacji. Gdybyśmy chcieli przedstawić naszą firmę w jednym zdaniu, mogłoby ono brzmieć: „Jesteśmy firmą, która pozwala pacjentowi na zakup leków po najtańszej możliwej cenie”. Dlatego dziś chcemy przedstawić Państwu zakres naszego działania i krótką historię firmy.

 

Trochę historii

Liki24.pl powstało pod koniec 2017 roku w Kijowie na Ukrainie. Za Założycielami są  Anton Avrinsky, Sergey Fadeev, Dmitry Lyatambur, Sergey Klebanov, Vladimir Zubenko. Cała piątka ma wykształcenie informatyczne. Dyrektorem jest Anton i zajmuje się rozwojem biznesu, działa w obszarach produktowych. Trójka mężczyzn jest programistami, a jeden analitykiem. Wszyscy pracowali razem ponad 10 lat w jednej z najlepszych firm informatycznych we Wschodniej Europie, gdzie zdobyli bogate doświadczenie w technologii i rozwoju biznesu.

Wszyscy razem pracowaliśmy nad stworzeniem programu, algorytmu, który będzie wyszukiwał najtańsze leki we wszystkich aptekach, które dołączą do programu.

Dzięki naszej platformie użytkownik nie musi szukać najtańszego leku po całym mieście, we wszystkich aptekach. Nie musi również tracić czasu na stanie w kolejkach. Wystarczy, że wpisze lek w wyszukiwarkę, a ona wskaże, w jakiej aptece, w podanej lokalizacji najtaniej kupimy dany lek. Ponadto Liki 24, kupuje najtańszy lek i dostarcza bezpośrednio do klienta w dogodnym dla niego czasie.

Liki24 do końca 2020 roku dostarczył klientom około 1 mln opakowań leków. W ciągu 3 lat działalności Liki24 zrzeszyło ponad 5000 aptek na Ukrainie. Według statystyk większość zamówień wykonano za pośrednictwem telefonów komórkowych. Sama rejestracja w programie jest łatwa, przyjazna dla użytkownika i intuicyjna.

Liki24 – co zyskujesz, współpracując z nami?

Zdarza się, że ten sam lek różni się ceną w zależności od apteki, a różnica ta może być całkiem spora. Dotyczy to leków nierefundowanych (refundowane leki z reguły mają stałą określoną cenę). Jest to przede wszystkim związane z ilością zamawianych leków od producenta lub w hurtowni. Im więcej apteka zamawia leków, tym ma większe zniżki, a tym samym tańsze leki. Wpływ na marże leku mają także czynsz za lokal, opłacenie pracowników, koszty stałe (prąd, gaz, woda, utylizacja leków).

Głównym założeniem platformy, jest pomoc klientowi w zakupie tanich leków, a także zachowaniu cennego czasu. W dzisiejszych trudnych czasach epidemiologicznych Liki24 jest idealnym rozwiązaniem dla osób przebywających na kwarantannie lub unikających większych skupisk ludzi. Dlatego korzystając z naszej platformy Liki24 zyskujesz:

  • Pieniądze – kupujesz najtańsze leki na wybranym obszarze. Oszczędzasz również pieniądze na paliwie.
  • Czas – nie musisz odwiedzać każdej apteki w poszukiwaniu najniższej ceny, nie musisz stać w długich kolejkach.
  • Bezpieczeństwo – nie musisz obawiać się zarażenia koronawirusem podczas spotkania z ludźmi w aptece.
  • Wygodę – leki możemy dostarczyć Ci bezpośrednio do domu lub w inne wybrane miejsce. Jest to bardzo ważne dla osób przebywających na kwarantannie. Nie musisz martwić się o to, że zabraknie Ci stale przyjmowanych lekarstw. Co ważne w wyniku współpracy z Ukrpostha na Ukrainie, Liki24 dostarcza bezpłatnie leki osobom przebywającym na kwarantannie. Dzięki naszej usłudze minimalizujemy również kłopoty z ograniczeniem dostępności leków w jednym punkcie. Nie musisz jeździć od apteki do apteki w poszukiwaniu brakujących leków z recepty, bo my zrobimy to za Ciebie.

Uzyskanie 5 mln dolarów na rozwój Liki24 w innych krajach Europy

Nasza firma pozyskała 5 milionów dolarów od obecnych inwestorów, to jest Horizon Capital, TA Ventures, Genesis na poszerzenie działalności na rynek europejski (łączna kwota uzyskanego już dofinansowania wynosi ponad 6 mln). Pierwszym krajem, gdzie wprowadzamy swoją platformę, jest Polska. Nasza platforma na bieżąco i błyskawicznie śledzi ceny poszczególnych leków w aptekach współpracujących z nami, oraz dostępność leków, dzięki integracji z systemami ERP aptek. Nasi kurierzy mają wytyczoną optymalną trasę, aby w jak najszybszym czasie lek dotarł do klienta.

Liki24 zostało również wymienione przez Sifted (organizacja pomagająca start-upom), jako jeden z niewielu europejskich start-upów, pomagających złagodzić negatywny wpływ koronawirusa i związanego z nim lockdownu, a BBC umieściło naszą firmę wśród usług pomagających pacjentom w okresie obostrzeń.

Uzyskane pieniądze pozwolą nam na poszerzenie działalności i zwiększenia zespołu o grono specjalistów z zakresu między innymi informatyki. W przyszłości chcemy się rozwijać również w kolejnych krajach.

Współpracujące z nami apteki również korzystają na współpracy z nami, ponieważ dostarczamy im klientów, a tym samym nowe źródło przychodów. Liki24 to firma skoncentrowana na technologii informatycznej i jej wpływie na nasze lepsze życie. Wiemy, że Horizont Capital jest bardzo zadowolony ze współpracy z nami i są zaszczyceni, że zostali naszymi inwestorami i mogą obserwować nasz rozwój.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej wyszukiwarce tanich leków, każdy będzie mógł się leczyć, bez względu na dochody i nikt nie będzie zaniedbywał swojego zdrowia z powodu drogich leków. W sektorze B2B pomagamy firmom ubezpieczeniowym oraz farmaceutycznym lepiej obsługiwać swoich klientów. Firmy ubezpieczeniowe, często szukają jak najtańszych rozwiązań i opcji leczenia, ponieważ są one zwracane w kwocie odszkodowania. Ponadto pomagamy aptekom w pozyskiwaniu większej ilości klientów do ich stacjonarnych punktów oraz zwiększeniu sprzedaży.

Co jeszcze warto wiedzieć o Liki24?

Co ważne nasza platforma także, dzięki sztucznej inteligencji i zastosowaniu profesjonalnego algorytmu, znaleźć odpowiednie leki, nawet jeśli różnią się one kodowaniem, a także wpisaną w system nazwą.

Na Ukrainie współpracujemy również z klinikami medycznymi, dzięki temu pacjent po uzyskaniu recepty dostaje informację na telefon z podziękowaniem za wizytę i z informacją, że system Liki24  znalazł już najtańszą opcję wykupu leków. Pacjent dostaje również specjalny link, pod którym znajdzie szczegółowe informacje. Mamy nadzieję, że system ten sprawdzi się również w Polsce, a w przyszłości w innych krajach.

Na zakończenie warto dodać, że Liki24.pl nie jest apteką, niczego nie sprzedajemy. Platforma jest swego rodzaju przyjacielem, znajomym, członkiem rodziny, który wykupi Ci leki oraz przywiezie je prosto do domu.

Użytkownicy Liki24 mają możliwość wyboru różnych metod dostawy, wyboru płatności kartą lub gotówką, czy rezerwacji leków.

Bardzo motywujące są dla nas pozytywne opinie klientów, które pojawiają się licznie w sieci. Wśród kwestii, które najczęściej się pojawiają, są: atrakcyjność cen leków, szybka dostawa, bezpieczna płatność, dostępność leków, wygoda i oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Oszukany

Tak, miałem do czynienia z

Tak, miałem do czynienia z firmą z ukrainy już 10 lat temu. Rezultat? Oszukano mnie na 370zł. Fałszywy sklep,reklamowany na głównej stronie Interii, to uspiło moją czujność. Niesamowita bezczelność i zapewnianie do końca o wysyłce towaru i wręcz wygłupy z reklamacjami, choć było wiadomo już w 100% że to oszusci. Prawie 10 lat temu i już kolejnego razu nie było i nie bedzie. Te 370zł musi im wystarczyć do końca życia a i przy okazji wszyscy inni. Nie dziwcie się że powiem bardzo brzydko tej i innym formom ukraińskim, słowami naszych kobiet. BAN jeszcze co najmniej 10 lat

0
0

Skomentuj