W Stanach Zjednoczonych dopuszczono leczenie dzieci medyczną marihuaną

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Władze stanu New Jersey podpisały ustawę, która pozwala na sprzedaż nieletnim pacjentom medycznej marihuany. Leki będą sprzedawane jedynie na receptę.


Nowo wprowadzone prawo zezwala, za zgodą prawnych opiekunów dziecka, na przepisywanie im pigułek, kapsułek, syropów na bazie konopii indyjskich. Pozwoli to na znaczne rozszerzenie możliwości leczenia i metod terapeutycznych różnych chorób. Ponadto ustawa znosi ograniczenie ilości odmian konopii, dozwolonych do uprawy. W New Jersey medyczną marihuanę będzie można kupić w specjalnych sklepach. Jak deklarują władze - sprzedaż specyfików będzie regulowana i opodatkowana przez państwo.


Obecna zmiana w prawie nastąpiła z inicjatywy dwojga rodziców dziecka cierpiącego na zespół Dravet (ciężka miokloniczna padaczka niemowląt) - rzadką postać padaczki, w której konwencjonalne leczenie jest bezskuteczne. Dzięki terapii preparatami na bazie marihuany, byli w stanie ograniczyć ilość napadów padaczkowych w swojego dziecka do minimum. Wtedy zdecydowali się rozpocząć kampanię informacyjną i walkę o dopuszczenie takich preparatów do powszechnego użytku.


Używanie marihuany do celów medycznych zalegalizowano także w kilku innych stanach. W Colorado dopuszczono stosowanie mahiruany, jako środka profilaktycznego. Obecnie można będzie tam uprawiać pewną ilość roślin na własny użytek.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj