W USA przeprowadzono pierwszy udany przeszczep penisa i moszny

Kategorie: 

Źródło: JOHNS HOPKINS MEDICINE

Lekarze z Johns Hopkins University School of Medicine przeprowadzili pierwszy pełny przeszczep penisa i moszny. Pacjent to amerykański weteran wojenny, który został ranny w wyniku wybuchu bomby podczas swojego pobytu w Afganistanie.

26 marca, zespół złożony z dziewięciu chirurgów plastycznych i dwóch urologów przeprowadził 14-godzinną operację. Lekarze przeszczepili prącie, mosznę bez jąder oraz część ściany brzucha. W tym tygodniu pacjent zostanie wypisany ze szpitala.

 

Przeszczepy prącia to jedne z najbardziej skomplikowanych zabiegów. Obejmują one łączenie tętnic, żył, nerwów, skóry oraz cewki moczowej. Dyrektor chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej Johns Hopkins University School of Medicine, Andrew Lee powiedział, że zabieg ten jest w stanie przywrócić większość normalnych funkcji układu moczowego oraz sprawność seksualną.

 

To drugi przeszczep prącia w Stanach Zjednoczonych. W 2016 r., zespół chirurgów z Massachusetts General Hospital przeprowadził pierwszy zabieg przeszczepu penisa bez moszny. Biorcą był człowiek, który utracił narząd z powodu raka prącia. Pierwszy na świecie udany przeszczep miał miejsce w Republice Południowej Afryki w 2015 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj