W walce z zatokami

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Nikt z nas nie lubi chorować. Niestety tylko nielicznym szczęściarzom udaje się całkowicie wyeliminować ze swojego życia popularne schorzenia okresu jesienno – zimowego. Pozostali muszą się niestety borykać, raz na jakiś czas, z nieprzyjemnymi objawami przeziębienia, kataru lub grypy, a w najgorszym przypadku – z chorymi zatokami. Ból głowy i zatok, gorączka, katar – to tylko kilka przykładów objawów jakie zwykle towarzyszą zapaleniu zatok. Jak możemy sobie z nimi radzić? Czy jest skuteczny lek na zatoki?

 

 

Najlepiej zapobiegać

Zapalenie zatok często powstaje na skutek źle leczonej lub niedoleczonej infekcji. Gęsta wydzielina z nosa, która tak często towarzyszy zwykłym przeziębieniom, może doprowadzić do zatkania oraz zablokowania ujścia zatok przynosowych. To wtedy właśnie możemy zauważyć pierwsze objawy choroby zatok. Z czasem stan zapalny może się jeszcze bardziej rozwinąć.

Dlatego dobrze jest postawić na profilaktykę i już od pierwszych objawów przeziębienia lub grypy stosować preparaty i leki, które rozrzedzają wydzielinę z nosa oraz znacznie zmniejszają jej ilość.

 

Tabletka na katar

Rodzice zawsze nam powtarzali, że nie istnieje magiczna tabletka na katar i musimy się pogodzić z tym, że katar trwa zawsze siedem dni. Jakże się mylili. Współczesna medycyna znalazła i na katar sposób. Skuteczny lek na zatoki oraz katar? Tabletki z pseudoefedryną. Tabletki zawierające pseudoefedrynę, konkretnie mam tutaj na myśli tabletki firmy Sudafed (ponieważ te przetestowałam i sprawdziłam w boju nie raz), skutecznie zmniejszą przekrwienie błony śluzowej nosa oraz znacznie zminimalizują ilość wydzieliny, a także ułatwią oddychanie. Sprawdzają się doskonale, nie tylko jako pomoc w walce z katarem, ale również jako skuteczny lek na zatoki.

 

Atak kroplami

Nie od dzisiaj znamy moc rożnego rodzaju kropli, sprayów oraz aerozolów do nosa. Od wielu lat towarzyszą nam praktycznie przy każdym, nawet najmniejszym, przeziębieniu. Ale krople kroplom nierówne. Tutaj znowu wiodą prym preparaty jakie oferuje nam firma Sudafed.  W ich ofercie możemy znaleźć dwa rodzaje tego typu preparatów: Xylospray oraz Xylospray HA.Oba równie skuteczne w walce z przekrwionym i zatkanym nosem. A co ważne – działają już w kilka minut po aplikacji. Jak wszystkie preparaty tej firmy, możemy je stosować jako skuteczny lek w walce nie tylko z katarem, ale i chorymi zatokami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nikt-xxx

A może "od ogonka strony"?

A może "od ogonka strony"? (Lubię na "spiskowo.) Miałem katar >2 tygodnie. Zużyłem >10 rolek papieru toaletowego. Traktuję to jako pozytywny proces czyszczenia. Choć jeśli ktoś ma niedrożne kanały, to faktycznie trudno o takie podejście. Tylko refleksja.

0
0

Skomentuj