W zielonych obszarach mieszka mniej kryminalistów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że im więcej zielonych obszarów w obrębie gospodarstw domowych, tym mniej przestępców. Wszystko za sprawą wpływu roślin na zdrowie psychiczne społeczeństwa.

 

Zauważono, że w miejscach, gdzie znajduje się wiele parków i placów, ludzie czują się bardziej bezpiecznie. Ponadto, zazielenianie miejskiego krajobrazu zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji, chorób serca, wandalizmu, rabunku oraz bezrobocia.

 

Przedmiotem przeprowadzonego badania było miasto Flint. Naukowcy zbadali w rodzaj naruszeń prawa i porządku od 2005 do 2014 roku. Poziom przestępczości był wysoki w północno-wschodniej oraz północno-zachodniej części miasta. Z kolei niski poziom przestępczości odnotowano w centrum oraz na obrzeżach Flint.


Obszary o niskiej przestępczości charakteryzowało duże otoczenie zieleni. Z kolei najniebezpieczniejsze miejsca były jej w większości pozbawione. Jest to pierwsze badanie, które pokazuje związek między przyrodą a przestępczością. Dane mogą okazać się przydatne do rehabilitacji mieszkańców miast, którzy utracili swoją pracę. We Flint zamknięto dwa duże koncerny, co zmniejszyło dwukrotnie liczbę mieszkańców, a liczbę miejsc pracy o 41 %, więc zieleń miejska z pewnością im się przyda.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj