Według najnowszych badań, weganie chorują dwa razy częściej niż mięsożercy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najnowsze badania wykazały, że weganie znacznie częściej idą na zwolnienia lekarskie z powodu przeziębienia, grypy lub innych dolegliwości zdrowotnych.

 

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowodniły, że ludzie unikający mięsa, średnio przez 5 dni w roku pozostają na zwolnieniu lekarskim, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym od przeciętnego brytyjskiego obywatela, nieprzebywającego na diecie wegańskiej.

 

Firma Fisherman's Friend, która przeprowadziła badania twierdzi, że weganie są bardziej podatni na infekcje w okresie zimowym. Eksperyment wykazał, że spośród 1000 pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii, weganie spędzili na zwolnieniu lekarskim dwukrotnie dłuższy okres.

Dwie trzecie badanych wegan przyznało, że w ostatnim roku wzięło więcej dni wolnego niż w poprzednich latach. Dla porównania, połowa zjadaczy mięsa była na zwolnieniu tyle samo czasu, co wcześniej, a jedna trzecia z nich twierdzi nawet, że w ostatnich 12 miesiącach była zdrowsza.

 

Badania powiązały sposób odżywiania i dietę z wpływem na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz wskaźnikami chorób serca, cukrzycy i niektórych rodzajów nowotwora.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika T

Przecież to nikogo nie

Przecież to nikogo nie powinno dziwić, nasi przodkowie jedli zarówno mięso jak i rośliny, więc taka dieta jest dla nas właściwa. Jedzenie wyłącznie samego mięsa, lub wyłącznie samych roślin bedzie nam szkodzić, nie trzeba mieć doktoratu żeby to pojąć.

0
0
Portret użytkownika Takie tam

Przecież to kompletny

Przecież to kompletny idiotyzm! Gdyby tak było to musieliby chorować notorycznie,czyli rokrocznie częściej niż osoby mięsożerne a nie akurat w podanym roku częściej niż w latach minionych kiedy ów fakt nie miał miejsca.Bo dlaczego akurat w tym roku a w latach minionych nie? Zmowa wegan którzy akurat w tym roku postanowili wspólnie więcej być na zwolnieniu niż w latach minionych? Hahahaha

0
0

Skomentuj