Według naukowców kobiety z większą pupą rodzą inteligentniejsze dzieci

Kategorie: 

Źródło: http://pixabay.com

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że tkanka tłuszczowa znajdująca się w kobiecym ciele ma bardzo ważne zadanie – jest to budulec mózgu u rozwijającego się płodu.

 

Profesor Will Lassek, epidemiolog z Uniwersytetu Pittsburskiego wytłumaczył, że tłuszcz znajdujący się w obrębie ud, pośladków oraz bioder służy jako główny budulec mózgu rozwijającego się w łonie matki dziecka. Budowa układu nerwowego opiera się na łańcuchach DNA bogatych w tłuszcze, które pobierane są od matki. Pozostałości tego tłuszczu w organizmie są tracone w trakcie karmienia piersią.

Profesor Lassek dostrzegł ewolucyjne powiązanie pomiędzy większą objętością naszego mózgu a dodatkowymi warstwami tłuszczu w dolnej części ciała u kobiet. Naukowiec uważa, że nasz mózg powiększył się trzykrotnie przez ostatnie 5 milionów lat, stąd też zmiany w budowie kobiecego ciała.

 

Zdaniem innego naukowca zajmującego się biologią rozrodu, Davida Bainbridge’a z Uniwersytetu w Cambridge, te zmiany ewolucyjne wpłynęły również na mężczyzn. Bainbridge uważa, że mężczyźni podświadomie wybierają krąglejsze kobiety ze względu na ich predyspozycje do urodzenia zdrowszego i inteligentniejszego dziecka. Biolog wysunął również teorię, że odżywcze lipidy znajdujące się w mleku matki również pochodzą głównie z bioder, ud i pośladków.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj