Według WHO, uzależnienie od seksu jest chorobą psychiczną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała uzależnienie od seksu jako zaburzenie zdrowia psychicznego. WHO określiło, że ​​dana osoba musi cierpieć na to zaburzenie przez co najmniej sześć miesięcy, aby mogła zostać zdiagnozowana.

 

Uzależnienie od seksu, opisywane jest jako niezdolność osoby do kontrolowania swojego popędu seksualnego, co może prowadzić do zaniedbania zdrowia i niebezpiecznych zachowań. Ludzie, którzy cierpią na tę chorobę, uprawiają seks pomimo braku czerpania z niego przyjemności.

 

Dr Valerie Voon, profesor z Royal College of Psychiatrists potwierdziła, że ​​w Wielkiej Brytanii co najmniej 2% –5% ludzi cierpi na to zaburzenie. W Stanach Zjednoczonych szacuje się, że jest to około 3%–6%  populacji.

Osoby, które cierpią na to zaburzenie, mogą odczuwać dyskomfort w związku z mówieniem o tym problemie. Przez długi czas rozwiązłość seksualna była również tematem tabu oraz powodem do piętnowania. W ostatnich latach notuje się wzrost liczby osób szukających pomocy w odpowiednich placówkach.

 

Ankieta przeprowadzona na stronie internetowej portalu Sex Addiction w 2013 r. podała, że ​​91% osób szukających pomocy w uzależnieniu to mężczyźni.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj