WHO proponuje zakazać kobietom spożywania alkoholu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

WHO znalazło się pod ostrzałem, po publikacji pierwszego szkicu "Globalnego planu działania dotyczącego alkoholu". Wielkie wzburzenie lewicowych mediów, wywołała propozycja, aby powstrzymać kobiety w wieku rozrodczym od picia alkoholu, niezależnie od tego, czy planują założenie rodziny.

 


W projekcie sprawozdania stwierdza się, że „należy zwrócić uwagę” na potencjalne szkody, jakie alkohol może wyrządzić dzieciom jeszcze w łonie matki, i stwierdza, że ​​w celu zmniejszenia skutków, prawie wszystkie kobiety – nie tylko te w ciąży – powinny być zakaz picia. Stanowi to zaledwie sugestię dla ustawodawców różnych krajów, jednak i to wystarczyło, aby wywołać olbrzymi gniew wśród wielu kobiet. Uważają one, że jest to przykład „seksizmu, paternalizmu i ograniczenia ich wolności”.

Plan WHO ma na celu podniesienie świadomości na temat szkód związanych z alkoholem i jego szkodliwego wpływu. Biorąc pod uwagę łatwą do przewidzenia reakcję opinii publicznej, ze szczególnym naciskiem na środowiska lewicowe, WHO będzie musiało przemyśleć te strategię. Ograniczenia w spożyciu nie dotyczą zresztą tylko kobiet. Propozycje WHO sugerują wprowadzenie „światowego dnia lub tygodnia bezalkoholowego”, aby zachęcić wszystkich ludzi do rezygnacji z alkoholu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj