WHO zachęca do grania w gry komputerowe, aby powstrzymać koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niektórzy ludzie przestali brać na poważnie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Jeszcze kilka lat temu, eksperci z WHO uznali, że uzależnienie od gier komputerowych należy traktować jako chorobę psychiczną. Teraz, w obliczu pandemii, WHO promuje granie w gry, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Już w grudniu 2017 roku pojawiły się pierwsze pogłoski o planowanych działaniach Światowej Organizacji Zdrowia. Ostatecznie, uzależnienie od gier komputerowych zostało wpisane na listę chorób psychicznych w połowie 2018 roku. Z decyzją nie zgodziło się wielu psychiatrów z całego świata, a przede wszystkim gracze, których powyższe postanowienie dotknęło bezpośrednio.

 

Jednak w związku z pandemią koronawirusa COVID-19, rządy niemal wszystkich krajów na świecie zalecają, aby mieszkańcy pozostali w domach. W związku z tym promowane są różne akcje, aby nie dopuścić do zdystansowania społecznego. Oprócz pracy zdalnej i nauki online, organizowane są np. „spotkania w internecie” i wspólne internetowe oglądanie filmów czy seriali.

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia, w pełni świadoma decyzji podjętej w 2018 roku, zaczęła promować granie w gry komputerowe jako aktywność, która nie tylko zachęci ludzi do pozostania w domach, ale też zmniejszy dystans społeczny. WHO rozpoczęła w tym celu współpracę z wieloma producentami gier wideo. Niektóre media zaczęły wskazywać na hipokryzję organizacji.

 

Wyniki badań potwierdzają, że granie w gry komputerowe wspiera pracę mózgu i pomaga utrzymać zdrowie psychiczne. Oczywiście wszystko powinno mieć swoje granice. Decyzja WHO dotyczy nałogowego grania, a jak dobrze wiadomo, każde uzależnienie jest szkodliwe.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kaz33

WHO i ONZ zrobiły się

WHO i ONZ zrobiły się politycznymi organizacjami, jedna jest pieskiem Chin, druga pieskiem Trumpa.

0
0

Skomentuj