Wiadomo jaki wpływ na zdrowie człowieka ma złoto

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wielu naukowców na całym świecie od dawna studiuje właściwości złota. Ostatnio Kanadyjczycy poinformowali, że złota biżuteria może doprowadzić niektóre osoby do poważnej depresji.


Naukowcy udowodnili, że ten cenny metal, będąc w kontakcie ze skórą, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego (pobudza go), na metabolizm (spowalnia go), na nastrój, może także powodować niepokój, a nawet wywołać drgawki. Ludzi niestabilnych emocjonalnie kontakt ze złotem może doprowadzić do depresji.


Naukowcy nie sugerują, żeby pozbyć się złotych błyskotek, ale zalecają zdejmowanie jej na noc. Ostrzegają także, że szczególną uwagę podczas noszenia złotej biżuterii powinni zachować epileptycy. Połysk i migotanie biżuterii może wywoływać ataki padaczki. Ludzie łatwo poddający sie emocjom również powinni powstrzymać się od noszenia złotej biżuterii.


Kanadyjscy naukowcy zauważyli, że złoto może być zastąpione przez srebro, które ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Naszyjnik, bransoletka lub pierścionek ze srebra może być wspaniałym naturalnym lekiem obniżającym ciśnienie krwi.


Wcześniej eksperci informowali, że preparaty zawierające złoto hamują wzrost komórek nowotworowych oraz przedłużają życie pacjentów z nieoperacyjnym nowotworem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj