Większość lekarstw jest zupełnie nieskuteczna

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com
 

Co drugi lek na świecie, jest bezużyteczny, a niektóre są nawet niebezpieczne. Do takich wniosków doszła dwójka profesorów medycyny z Francji, Philippe Even i Bernard Debre.

 

Postanowiono przetestować 4000 najbardziej powszechnych leków, a wynik tego badania jest bardzo zaskakujący. Ponad 50% ze środków jest bezużyteczne, 20% jest groźnych a 5% jest nawet "potencjalnie bardzo niebezpiecznych!".

 

Według badań, 56 z tych pozycji powinna zostać pilnie usunięte z aptek.  Lista obejmuje środki na nowotwory, choroby neurologiczne, osteoporoza, używki, leki przeciwdepresyjne, antykoncepcyjne 3 i 4 generacji leki na palenie, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe. Według autorów, robią więcej szkody niż pożytku.

 

Zwrócono szczególna uwagę na pigułki antykoncepcyjne nowej generacji, które jakkolwiek są prawie bez efektów ubocznych dla dzisiejszych matek to już ich córki będą ryzykowały poważnymi powikłaniami jak bezpłodność, czy wady rozwojowe płodów.

 

Badacze zwracają tez uwagę, że środki na cukrzycę powodują raka trzustki i poważne choroby wątroby i jako takie ich używanie wydaje się być pozbawione sensu. Opublikowane badania spotkały się z średnim odzewem środowiska medycznego.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mike

Powinny być wycofane

Powinny być wycofane wszytskie leki SSRI. Już i tak wywołały dosyć zniszczenia.

0
0
Portret użytkownika Jacek Wąsowicz

  Mojej mamci (lat 86) już

 
Mojej mamci (lat 86) już wiele lat temu przepisano lek pt. Atoris.
Atoris, w/g ulotki, "reguluje przemianę lipidów (tłuszczy)". No więc mówię mamie: "Rzuć mięso, a nie będziesz musiała kupować Atorisu". I tak też się stało. W efekcie, w portfelu zostaje więcej pieniążków - jak znalazł na świeże soki, warzywa i "wykwintne" fasolki. 
A pomysłodawcą brania Atorisu ( i inych dziadostw) był oczywiście pan Pigułkowiec (nie chcę tytułować tego pana lekarzem, bo przecież on niczego nie leczy, a tylko "zalecza"). Mamcia nie bierze go już ładnych kilka tygodni i nadal żyje. Można? Można!
www.eioba.pl/jacekwasowicz

0
0

Skomentuj