Większość ludzi czerpie więcej kalorii z alkoholu niż ze słodkich napojów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Słodkie napoje gazowane są postrzegane przez wielu jako koń trojański, który przemyca w płynie masę pustych kalorii do naszego organizmu. Jednak nowe dane ujawniają, że większość ludzi przyswaja znacznie więcej kalorii z powodu spożywania alkoholu.

 

W Wielkiej Brytanii ogłoszono niedawno plany wprowadzenia podatku od słodkich napojów bezalkoholowych, chociaż w świetle najnowszych informacji, może pojawić się podobne ograniczenie dotyczące alkoholu. Na podstawie raportu stwierdzono na przykład, że ludzie w Czechach czerpią średnio 166 kalorii dziennie jedynie z napojów alkoholowych, co jest rekordowym wynikiem na tle międzynarodowym. Liczba ta jest także 1,7 razy większa od kalorii przyswajanych w Czechach za sprawą spożywania słodkich napojów bezalkoholowych.

Niewiele lepiej sytuacja ma się w Polsce, gdzie Polacy czerpią średnio 1,6 razy więcej kalorii za sprawą picia alkoholu niż pozostałych słodkich napojów. Nawet w Indiach, w których ludzie przyswajają nieco ponad 11 kalorii przez spożywanie alkoholu jest to liczba przewyższająca spożycie słodkich napojów. 

Na podstawie przeprowadzonych badań można dopatrywać się nowej przyczyny otyłości oraz chorób serca. Stwierdzono także, że na całym świecie ludzie zużywają obecnie równowartość średnio 18 łyżeczek cukru dziennie, co i tak jest zawyżane przez kraje takie jak Chile oraz Holandię, gdzie średnia cukru spożytego przez osobę dorosłą w ciągu dnia osiąga 140 gramów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj