Wielka Brytania będzie celowo zarażać koronawirusem, aby przetestować nową szczepionkę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W Wielkiej Brytanii, prace nad nową szczepionką na koronawirusa wchodzą w decydującą fazę. W ramach badań finansowanych przez rząd, ochotnicy będą otrzymywać eksperymentalną szczepionkę, po czym zostaną wystawieni na koronawirusa, aby sprawdzić jego skuteczność.

 

Naukowcy uważają, że osoby młode i zdrowe znajdują się w najniższej grupie ryzyka, dlatego to właśnie te osoby powinny być królikami doświadczalnymi. Eksperyment powinien w stosunkowo bardzo krótkim czasie dostarczyć konkretnych odpowiedzi na temat skuteczności szczepionki, która znajduje się w zaawansowanym stadium rozwoju.

 

Badanie rozpocznie się w styczniu 2021 roku w ośrodku kwarantannowym we wschodnim Londynie. Rząd Wielkiej Brytanii musi najpierw zezwolić na prowadzenie tego typu testów. Jednak jeszcze wcześniej, naukowcy muszą znaleźć młodych ochotników, którzy otrzymają eksperymentalną szczepionkę, po czym zostaną wystawieni na działanie koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 w kontrolowanym środowisku i zgodzą poddać się ścisłej kwarantannie na okres jednego miesiąca.

Wielka Brytania jako pierwsza na świecie przeprowadzi taki eksperyment. Wkrótce, Stany Zjednoczone również zaczną szukać ochotników do przetestowania własnej szczepionki. Co ciekawe, brytyjskie media donoszą, że wielu młodych ludzi jest gotowych poświęcić się dla tych eksperymentów.

 

W Wielkiej Brytanii odnotowuje się ostatnio wyraźny wzrost zakażeń na koronawirusa. Władze zaostrzyły restrykcje i zaleciły, aby w miarę możliwości powrócić do pracy zdalnej. Obecnie nie wyklucza się drugiego lockdownu. Czy to samo będzie czekać Polskę?

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Skomentuj