Wielka Brytania wkrótce zalegalizuje medyczną marihuanę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Medyczna marihuana niebawem zostanie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii. Do dystrybucji zostaną jednak dopuszczone jedynie niektóre odmiany.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że skonsultowało się z ekspertami i postanowiło zezwolić na przepisanie pewnych kannabinoidów pacjentom. Politycy podkreślają jednak, że inne formy konopi będą nadal pod ścisłą kontrolą.

Decyzja zapadła po kilku głośnych przypadkach, dotyczących odmowy dostępu do oleju z konopi indyjskich w celu leczenia napadów padaczkowych u dzieci.

„Niedawne sprawy dotyczące chorych dzieci dały jasno do zrozumienia, że ​​nasze stanowisko w sprawie produktów leczniczych z konopi nie było zadowalające” – oświadczył minister spraw wewnętrznych Sajid Javid.

Niektórzy skrytykowali ten ruch, twierdząc, że nie jest on wystarczający. Wielka Brytania w dalszym ciągu pozostaje daleko w tyle za innymi krajami, jeśli chodzi o dostęp do leków na bazie konopi. Nowe przepisy będą zezwalać lekarzom jedynie na stosowanie specyficznych kannabinoidów.

Mimo mało inwazyjnych zmian, wiele osób ma nadzieję, że doprowadzi to do szerszych zmian podobnych przepisów w najbliższej przyszłości.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj