Wirtualna rzeczywistość zapoznaje podczas ciąży rodzinę z dzieckiem

Kategorie: 

Źródło: http://earth-chronicles.com/

Wirtualna rzeczywistość to nie tylko gry komputerowe, ale coraz częściej także usługi społeczne. Nowa technologia jest wstanie wejść w wiele sfer życia ludzkiego, w kategoriach zarówno zawodowych, jak i tych osobistych.

 

Od teraz rodzice nienarodzonych jeszcze dzieci, mają możliwość zobaczyć je za pomocą sprzętu VR. Nie jest to co prawda to samo, co widok dziecka na żywo, ale jest to również znacznie bardziej zaawansowana wizualizacja od widoku niemowlęcia na USG. Można dokładnie przyjrzeć się obrazowi ze wszystkich stron.

Para młodych rodziców z Finlandii zrobiła pełne skanowanie 3D swojego nienarodzonego dziecka, a następnie przeniosła model do wirtualnej rzeczywistości, pokazując go w całej okazałości rodzinie. To wydaje się być znacznie bardziej atrakcyjna forma od standardowych, rozmytych, czarno-białych zdjęć.

Najprawdopodobniej jest to pierwszy obraz nienarodzonego dziecka przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości. Jednak jego satysfakcjonujące efekty są już brane pod uwagę, by upowszechnić tę formę skanowania 3D. To kolejny przykład wyjścia wirtualnej rzeczywistości poza branżę rozrywkową.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj