Wirus opryszczki wpływa na pogorszenie pamięci i opóźnienie umysłowe

Kategorie: 

http://www.sxc.hu

Pracownicy centrum medycznego z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku dowiedli, że pojawiająca się często na ustach opryszczka zwiększa ryzyko pogorszenia pamięci i umiejętności myślenia - donosi Daily Mail.

 

"Przebudzenie" się wirusa opryszczki, spowodowane najczęściej chwilowym osłabieniem organizmu - stresem, zmianami hormonalnymi, czy wychłodzeniem organizmu wiąże się z obniżeniem poziomu inteligencji u badanych osób. Wniosek ten oparto na naukowym eksperymencie, w którym uczestniczyło 625 tysięcy ludzi w NY, a ich średnia wieku wyniosła 69 lat. Naukowcy poddawali testom zdolności umysłowe i pamięć wolontariuszy.

 

W trakcie badania poddano testom krew badanych osób na obecność najczęściej występujących infekcji: opryszczki jamu ustnej, opryszczki narządów płciowych, cytomegalowirusa, chlamydii i chorób wywołanych przez Helicobacter pylori, które występują w jelitach. Stwierdzono, że osoby u których wystąpiło duże stężenie wirusa we krwi, o 25% częściej demonstrowali słabe wyniki w testach na inteligencję.

 

Okazało się, że związek ten jest bardziej widoczny w przypadku kobiet bez wykształcenia, osób bezrobotnych, nie przystosowanych do życia. Naukowcy zamierzają kontynuować badania, a ich ostateczny wynik ma pomóc w szybszej identyfikacji osób z "grupy ryzyka" u których mogą wystąpić zaburzenia poznawcze. Twierdzą, że odpowiednie cwiczenia i szczepienia we wczesnym dzieciństwie mogą zapobiec późniejszym problemom z pamięcią i umysłem.


Wyniki badań naukowców opublikowano w czasopiśmie Neurology.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika malaika

Amerykanskie bzdety. Poziom

Amerykanskie bzdety. Poziom inteligencji obnizyl sie u osob ktore mialy po 3 komorki, z czego w jednej mieszkały

0
0

Skomentuj