Witamina C pomaga w leczeniu uzależnienia od narkotyków

Kategorie: 

https://pixabay.com/pl/tle-gorzki-%C5%9Bniadanie-jasny-c-1239233/

Niesamowite odkrycia związane z witaminą C i naturalnym leczeniem uzależnienia od narkotyków, pokazują ogromne nadzieje w przezwyciężeniu uzależnienia od twardych narkotyków, takich jak heroina. Niedobór witaminy C wydaje się korelować z uzależnieniem od narkotyków, a podawanie witaminy C w wysokich dawkach zapewnia głębokie działanie lecznicze, bez negatywnych skutków ubocznych związanych z konwencjonalnymi terapiami toksykologicznymi.
 
Uzależnienie od heroiny w USA zaskakująco wzrosło w ciągu ostatnich 15 lat. CDC podaje, że pomiędzy rokiem 2002 a 2013 śmiertelne przedawkowanie heroiny wzrosło prawie 4-krotnie, a w samym 2013 roku wyniosło ponad 8 200 zgonów. W tym samym czasie zażywanie heroiny podwoiło się wśród młodych dorosłych (w wieku od 18 do 25 lat).
 
Powszechnie znana jest trudność z wyjściem z nałogu przy uzależnieniu od heroiny. Do głównych objawów odstawienia narkotyku zalicza się: bóle brzucha, nudności, pocenie się, niepokój, drżenie, pobudzenie, depresję, zmiany nastroju, skurcze mięśni i wzmożone pragnienie. Witamina C, u osób starających się wyleczyć z uzależnienia, może znacznie poprawić czas regeneracji i wzmocnić proces detoksykacji.
 
W przypadku tradycyjnych zabiegów, detoksykacja od heroiny może trwać co najmniej tydzień, a skutki uboczne i skutki odstawienia mogą trwać tygodnie, miesiące, a nawet lata. Oczywiście głód narkotykowy i nawroty uzależnienia są częste, a leczenia metadonem, ma swój własny zestaw zagrożeń i niesie pewne ryzyka.
 
Należy zauważyć, że metadon znany jest z powodowania skurczów, problemów z wątrobą i zaburzeń seksualnych. Nawet po 21 dniach, wielu użytkowników metadonu nadal chce zażywać heroinę. Jest więc oczywiste, że trzeba zrobić więcej, aby pomóc ludziom w uzależnieniu.
 
Dla porównania, leczenie witaminą C powoduje praktycznie natychmiastowe odwrócenie objawów uzależnienia od narkotyków. Podawana w dużych dawkach, witamina C łagodzi ból i zmniejsza chęć sięgnięcia po opioidy w szybkim tempie. Przyjmowanie doustne 25 do 85 g askorbinianu sodu (witamina C) dziennie, w podzielonych dawkach rozłożonych w ciągu każdego dnia - wraz z innymi niezbędnmi składnikami odżywczymi - może całkowicie odwrócić uzależnienie od heroiny.
 
Sprawność umysłowa, ostrość wzroku, apetyt, tolerancja jelit i ogólne ożywienie wszystkiego zaczyna się i poprawia w ciągu 12 godzin od przyjęcia pierwszych dawek witaminy C. Wystarczy od 4 do 6 dni stosowania witaminy C, a możliwe jest ułatwienie wyjścia z głębokiego uzależnienia. Dawkowanie witaminy C można następnie stopniowo zmniejszać do około 10-30 g dziennie.
 
Niedożywienie i niedobór witaminy C są głównymi przyczynami uzależnienia od narkotyków. Podawanie dużych dawek witaminy C w leczeniu narkomanii może w naturalny sposób przyczynić się do poprawy sytuacji. Potrzebujemy tylko więcej klinik leczących z uzależnień, stosujących metody związane z odżywianiem, niż stosujących toksyczne terapie antynarkotykowe.
 
Testowanie witaminy C w leczeniu od uzależnień narkotykowych trwa od 1970 roku. Wszystkie przeprowadzone do tej pory badania wykazały, że ta terapia pomaga w powrocie apetytu, przywraca spokojny sen, a pacjent szybko zaczyna czuć się dobrze. Zaskakujące dla większości jest to, że apetyt i pragnienie heroiny są całkowicie tracone po około 3 miesiącach.
 
Dlaczego witamina C działa tak dobrze w uzależnieniu od opiatów? Uważa się, że skoro witamina C jest lekiem przeciwbólowym, to naśladuje morfinę i pasuje do opioidowych receptorów komórek. Powoduje to zmniejszenie zapotrzebowania na narkotyki w organizmie. Nie zapomnijmy także o detoksykujących właściwościach witaminy C, które są dodatkową zaletą w takim procesie leczenia.
 
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Naturo

Witam   Od dawna znieczulam

Witam
 
Od dawna znieczulam się wit C. Działa odmużdza, daje spokój. Nadaje wigoru. Dla mnie to żadna nowość.
Nawet jak ktoś cię nie lubi i truje a o tym nie wiesz wit C redukuje objawy nawet w 60%. Heh ze straczki mała sraczka. Zbiegunki mniesze objawy. Ogólnie znakomita substancja w pomarańczach cukry proste, wit C inne witaminy. I dużo wit D od słońca. Wit z grupy B. Poprostu bajka na trawienie.
Przedawkowanie pomarańczy prowadzi do odwodnienia i bezbarwnego płynnego stolca. INaczej odwodnienie. Z umiarem 3 mandarynki. Jedna pomarańcza i starczy na dobę. 
Korzystam od 5 lat. Jak boli brzuch jest najlepszy dla trzuski. Trzustka odpoczywa. Zawarte cukier w owocu zastępuje w 30% insulinę naturalno podobną. Czyli organ odpoczywa. Polecam po antybiotykoterapii. OStrym leczeniu innymi medykamentami. Sama wit C jest składnikiem wielu leków. Mandarynki słodkie są słabsze polecam te kwaśne.  
 
Pozdrawiam NAturo

0
0
Portret użytkownika Art

Witamina C to bardzo ciekawa

Witamina C to bardzo ciekawa substancja i wydaje się, że jeszcze niejedno odkrycie o jej wpływie na organizm człowieka zostanie ogłoszone. Czy wiecie, że brak witaminy c w organizmie zabił więcej ludzi w historii dziejów niż nawet czarna śmierć. Chodzi oczywiście o szkorbut, który dziesiątkował ludzi przez tysiące lat.
http://szkorbut.pl/witamina-c.php

0
0

Skomentuj