Witaminy są skuteczne w leczeniu objawów choroby ADHD

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak wynika z badania opublikowanego w The British Journal of Psychiatry, zażywanie wielu witamin i minerałów przyczynia się do zmniejszenia objawów choroby ADHD. Uczeni uważają, że odkrycie może przyczynić się do leczenia osób, które nie tolerują medykamentów.

 

W trakcie badania podawano 80 dorosłym osobom chorym na ADHD suplementy zawierające witaminę D, B12, kwas foliowy, magnez, ferrytynę, żelazo, wapń, cynk i miedź. Jednak niektórzy z nich zamiast witamin otrzymali placebo. Po ośmiu tygodniach leczenia suplementami zauważono wyraźną poprawę w ich skupianiu uwagi, nadpobudliwości i impulsywności, w porówaniu do grupy zażywającej placebo.

 

Psycholodzy z Uniwersytetu Canterbury uważają, że skutki podawanych witamin i minerałów są mniejsze niż w przypadku lekarstw ale mogą być przydatne u osób, które szukają alternatywnych metod leczenia. Wpływ witamin na chorobę ADHD zaciekawił naukowców i z pewnością będą prowadzone dalsze badania w tym kierunku.

 

Jeśli interesuje Cię tematyka ADHD u dorosłych, zajrzyj na bloga https://bezproblemowa.pl/adhd/. Dowiesz się więcej na temat tego zaburzenia, sposobach leczenia i najważniejszych objawach.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj