Właściciele domowych pupili coraz częściej wyłudzają opioidy od weterynarzy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Agencja Żywności i Leków (FDA) ostrzega o nowym sposobie, w jaki ludzie starają się uzyskać dostęp do leków opioidowych – poprzez zwierzęta domowe. Uzależnieni właściciele pupili udają się do weterynarzy, wmawiając im choroby swoich zwierząt, a następnie wyłudzają popularne substancje uzależniające.

 

 

Według badań niedawno opublikowanych w czasopiśmie naukowym American Journal of Public Health, około 13% z 189 lekarzy weterynarii w Kolorado, przyznaje, że próbowano od nich wyłudzić leki opioidowe na rzekomo chore zwierzę. Uzależnieni właściciele są na tyle zdesperowani, że potrafią celowo zranić swoich podopiecznych, byleby tylko uzyskać niedostępną substancję.

 

Przykład wykorzystywania zwierząt do wyłudzania leków to kolejne potwierdzenie kryzysu opioidowego, który obecnie panuje w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na świecie. Dlatego też autorzy raportu ostrzegają weterynarzy, aby mieli się na baczności i dokładnie przyglądali się wiarygodności przypadków, z którymi zgłaszają się do nich właściciele zwierząt.

Pojawiły się już sugestie, aby wycofać leki opioidowe z dyspozycji weterynarii i zastąpić je innymi substancjami. Póki co jednak weterynarze są zachęcani do zgłaszania wyłudzeń odpowiednim służbom.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj