Wstawanie w nocy do toalety wiąże się ze zbyt dużą ilością soli w diecie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japońscy lekarze sugerują, że ludzie budzący się w nocy z potrzebą pójścia do toalety mogą mieć zbyt dużo soli w swojej diecie. Problem prowadzi do zakłóceń snu i może znacząco wpłynąć na komfort życia.

 

W badaniu z udziałem ponad 300 ochotników naukowcy odkryli, że zmniejszenie spożycia soli doprowadziło do spokojniejszego snu, bez potrzeby nocnych pobudek. Nocne wycieczki do toalety ograniczyły się do maksymalnie jednej, a konieczność oddawania moczu w ciągu dnia także uległa ograniczeniu.Zazwyczaj lekarze starają się skupić na ilościach wody wypijanej przez pacjentów przed snem oraz na problemach z pęcherzem moczowym. Jednak nowe badania dowiodły, że kolejnym czynnikiem, który warto brać pod uwagę, jest dieta.

 

Nocne potrzeby na opróżnienie pęcherza dotykają połowę mężczyzn i kobiet powyżej 50 roku życia. Jest to zjawisko szczególnie częste u osób starszych, z których większość wstaje w nocy za potrzebą co najmniej dwa razy. Jest to po części zjawisko normalne, związane ze zmianami hormonalnymi w podeszłym wieku, ale może być także oznaką problemów zdrowotnych, na przykład cukrzycy, chorób serca lub bezdechu sennego.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj