Wyjaśniono w jaki sposób stres wywołuje ataki serca i udary

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych odkryli, jaki jest mechanizm stojący za tym, że stres prowadzi do zawałów serca i udarów. Zgodnie z wynikami ich badań, pod wpływem stresu ludzki organizm zaczyna produkować więcej białych krwinek.

 

W normalnych okolicznościach, białe krwinki są pomocne przy zwalczaniu zakażeń, ale jeśli jest ich zbyt wiele przylegają do ścian tętnic, zmniejszając przepływ krwi i przyczyniają się do tworzenia się śmiertelnych skrzepów we krwi.

 

Podczas badań, naukowcy obserwowali poziom białych krwinek u ludzi, którzy są w ciągłym stresie. Jako próba badawcza posłużyły pielęgniarki pracujące na oddziałach intensywnej terapii, czyli tych często doświadczających trudnych sytuacji podczas ratowania życia.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Andrzej_Bo_Boli!

Zapomnieli dodać o

Zapomnieli dodać o występującym w momencie stresu ułamkowosekundowym wyrzucie do krwi z wątroby dużej ilości czynnika K - czynnika krzepliwości krwi.To atawizm pozwalający przetrwać w sytuacji cięzkiego zranienia w boju lub walce o byt... W kilka sekund od zaistnienia stresu potrafi on wywołać udar niedokrwienny mózgu lub śmiertelny wielopunktowy zawał serca u osób w sposób nagły doświadczonej strachem, traumatyczną wiadomością czy inna niecodzienną sytuacją życiowa...Często osoba po przeczytaniu tragicznej wiadomości z telegramu lub sms'a nagle przewraca się i następuje zgon.

0
0

Skomentuj