Wyrażono zgodę na pierwsze badanie kliniczne, dotyczące leczenia alkoholizmu za pomocą MDMA

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Imperial College w Londynie uzyskał zgodę na użycie w lekach MDMA, aby sprawdzić jego zdolności leczenia osób uzależnionych od alkoholu. Wiadomość ta została ogłoszona podczas konferencji Breaking Convention w Londynie.

 

Po okresie detoksykacji uczestnicy otrzymają dwie normalne sesje terapeutyczne, a następnie jedną pod wpływem czystego MDMA. Zastosowanie substancji psychoaktywnej ma pomóc uczestnikom otworzyć się emocjonalnie.

„MDMA ma zwiększyć relację pomiędzy terapeutą a pacjentem, aby dotrzeć do sedna jego problemów, które spowodowały długotrwałą chorobę psychiczną, jaką jest alkohollizm” – twierdzi Ben Sessa, psychiatra kliniczny z Imperial College – „MDMA działa zaskakująco dobrze, pomaga ludziom przezwyciężyć doświadczone krzywdy i odbudować empatię”.

Idea, że narkotyki mogą mieć słuszne zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości psychicznych na początku była postrzegana jako radykalny pogląd, ale stopniowo zyskuje akceptację wśród społeczności naukowych. Coraz więcej badaczy postanawia zgłębić potencjał substancji psychoaktywnych, w ubiegłym roku amerykańska Agencja Żywności i Leków wyraziła zgodę na przeprowadzenie kompletnego badania klinicznego MDMA w leczeniu stresu pourazowego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj