Wystarczy jedna godzina gry na komputerze, aby poprawić naszą koncentrację

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według najnowszych badań, opublikowanych w czasopiśmie naukowym Frontiers in Human Neuroscience, osoby grające w gry na komputerze mogą posiadać lepsze wyniki poznawcze. Już 1 godzina spędzona na graniu może poprawić naszą koncentrację w ciągu całego dnia.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z chińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Chengdu. Uczestnicy eksperymentu grali przez 1 godzinę w popularną grę League of Legends, a naukowcy monitorowali aktywność ich mózgów.

 

W badaniu wzięło udział 29 studentów – jedna grupa miała co najmniej 2 lata doświadczenia w grze, a druga grupa poniżej 6 miesięcy. U graczy wykazano zwiększoną zdolność do skupienia się na istotnych informacjach, a jednocześnie zdolność do eliminowania ich ewentualnych zakłóceń.

Przed rozpoczęciem eksperymentu stwierdzono, że osoby posiadające dłuższe doświadczenie w grach komputerowych posiadają lepsze wyniki w koncentracji. Jednak po godzinie spędzonej na grze obie grupy wykazywały poprawione i już wyrównane wyniki.

 

W sumie gracze posiadali lepszy refleks wzrokowy oraz koncentrację. Naukowcy od dłuższego czasu starają się pogłębić swoją wiedzę na temat tego typu umiejętności, ponieważ są szczególnie pożądane podczas wykonywania wielu codziennych czynności, na przykład takich jak bezpieczne prowadzenie samochodu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj