Wystarczy szklanka wody, aby przyspieszyć pracę mózgu o 14%

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Jak donoszą angielscy naukowcy - picie wody może wyostrzyć twój umysł. Zgodnie z tą teorią, szklanka wody może być dobrym sposobem na rozwiązanie nurtujących nas problemów. Efekt ten jest zwłaszcza widoczny, gdy jest się spragnionym. Dopiero ugaszenie pragnienia sprawia, że ludzki mózg może skupić się na danym zadaniu.W czasopiśmie "Neuroscience" opisano eksperyment, który pomógł sformułować tę tezę. Przeprowadzono eksperyment na 34 mężczyznach i kobietach, którzy dwukrotnie przeszli przez testy psychologiczne - raz po zjedzeniu batonika zbożowego, a drugi raz po tym, jak popili batonika butelką wody. Przed przeprowadzeniem badań, żaden z badanych nich nie jadł i nie pił przez 12 godzin. Po przeanalizowaniu wyników okazało się, że po wypiciu wody ich mózg zaczął pracować średnio o 14% szybciej, niż dotychczas.


Naukowcy uważają, że woda ma taki duży wpływ na mózg człowieka ze względu na fakt, że ugaszenie pragnienie pozwala rozpocząć prawidłową pracę tej części mózgu, która zaangażowana dotychczas była w sygnalizowanie braku wody w organizmie. Picie wody zaleca się podczas wykonywania szczególnie trudnych zadań, także ​​kawa i herbata może pomóc pozbyć się uczucia pragnienia. Pocenie się jedynie przez 90 minut powoduje, że mózg znacznie się zmniejsza, jednak wystarczy jedna, dwie szklanki wody, aby mózg dość szybko wrócił do normy.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kuba

eksperymen na 34 osobach z

eksperymen na 34 osobach z 14% wynikiem różnicy. Parodia. taki experyment nic nie udawadnia. Badanych powinno być z ponad 100

0
0

Skomentuj