Wysypka na palcach może być mniej powszechnym objawem COVID-19

Kategorie: 

Źródło: tg

Zaczerwienienie, stan zapalny i swędzenie palców stóp są objawami, które lekarze ostatnio widzieli u pacjentów z COVID-19.

Najczęstszymi objawami koronawirusa są gorączka, suchy kaszel i duszność. U niektórych osób choroba może przebiegać bezobjawowo. Coraz częściej specjaliści zaczęli zauważać mniej powszechne objawy, w tym utratę węchu, wymioty, biegunkę i różne problemy skórne.

 

W jednym badaniu dermatolodzy zbadali dane 88 pacjentów z COVID-19 i stwierdzili, że jeden na pięciu cierpiał na chorobę skóry. Na ciele występowały przede wszystkie czerwone wysypki. W innym przypadku lekarze zgłosili 375 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, którzy skarżyli się na zmiany skórne podobne do ospy wietrznej lub obrzęku stóp.

 

Według ekspertów z pięciuset przypadków uszkodzeń skóry, które zgłoszono od końca marca, około połowa to plamki na palcach u stóp, podobne do tych, które występują podczas odmrożenia.

 

Dla niektórych osób z COVID-19 jest to pierwszy lub nawet jedyny objaw zaobserwowany podczas infekcji. Niektóre osoby zauważają problem z palcami u nóg kilka tygodni po pojawieniu się bardziej powszechnych i poważniejszych objawów COVID-19.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj