Z czego naprawdę składają się parówki?
Image
Chyba każdy z nas jadł kiedyś parówki. Dzięki ich delikatnej konsystencji i niedominującemu smakowi produkt ten szczególnie często podawany jest dzieciom. Konsumenci jednak chyba nieszczególnie zastanawiają się nad składem tych zmielonych wyrobów. A ten potrafi zaskakiwać !
Parówki najczęściej wykonywane są z odpadów zwierzęcych, są to przede wszystkim: wymiona, świńskie ryje, kurze pazury, a nawet świńska szczecina. Producenci nie ograniczają się do jednego źródła odpadów, mieszane są różne resztki różnych zwierząt. Tak więc nie ma większego znaczenia, czy kupujemy konkretny rodzaj parówki, np. drobiowa i tak prawdopodobnie zawiera elementy świni, czy krowy.
[ibimage==14952==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
Skład parówek, to również zniesmaczający fakt. Często spotykany na opakowaniu skrót MOM lub MDOM oznacza mięso oddzielane mechanicznie, czyli chrząstki, ścięgna oraz pazury. Następnie wszystko jest dokładnie mielone i przetwarzane, by stać się gotowym do spożycia produktem. W parówkach znajdują się również emulgatory, wszelakiego rodzaju konserwanty, wzmacniacze smaku, koloru i konsystencji. Fosforany używane do produkcji parówek powodują pęcznienie białka, by producent mógł do nich dodać jeszcze więcej wody (zwiększyć ich masę, a zmniejszyć przy tym koszt). Każdy z wymienionych składników negatywnie wpływa na nasze zdrowie, powodując przede wszystkim choroby serca oraz otyłość.
[ibimage==14951==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
Na szczęście jesteśmy jeszcze w stanie kupić prawdziwą parówkę, która nie zrujnuje naszego zdrowia. Są one jednak o wiele mniej popularne i trudno jest je dostać w zwykłych marketach. Na taki produkt składa się przynajmniej 60% mięsa. Jedynym sposobem na wybranie dobrych gatunkowo parówek jest szczegółowe zwracanie uwagi na ich skład.
Ocena
- Dodaj komentarz
- 2423 widoki
napisz ze glownym skladnikiem
napisz ze glownym skladnikiem parowek jest woda bialko roslinne ..... te wymiona sa tak prawdziwe jak osle mieso w salami
tak z innej strony tkanka krowki ktora produkuje mleko jest idealna do robienia flaczkow i smazenia w panierce
Dodaj komentarz