Zanieczyszczenie powietrza zmienia chemię i strukturę mózgu powodując chorobę Alzheimera

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Obserwacje grupy dzieci prowadzone przez naukowców z Meksyku i ze Stanów Zjednoczonych sugerują, że zanieczyszczenie powietrza w miastach, zmieniło chemię i strukturę ich mózgów. Konsekwencją długotrwałego przebywania w takim środowisku może by wysyp schorzeń neurologicznych takich jak choroba Alzheimera.

 

Według specjalistów z University of Montana, zanieczyszczenie powietrza spowodowało zmiany w hipokampie dzieci. Jest to część układu limbicznego mózgu zaangażowana w mechanizmy powstawania emocji i konsolidację pamięci. Dzieci, które na pierwszy rzut oka wydawały się zdrowe, miały syndromy zaburzeń uwagi i pamięci krótkotrwałej.

 

W testach werbalnych i testach na inteligencję dzieci z miast również radzą sobie poniżej średniej. Objawy mogą wskazywać na wczesne stadia choroby Alzheimera.

Badacze doszli do wniosku, że przebywanie w miejscu o podwyższonym poziomie zanieczyszczenia powietrza wpływa na zwiększone prawdopodobieństwo zachorowań na poważne choroby neurodegeneracyjne. Wpływ zanieczyszczeń powietrza zwiększa ryzyko rozwoju choroby Alzheimera zwłaszcza u osób w wieku powyżej 65 lat.

 

Wnioski naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Alzheimer & Parkinson Disease.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Daniel1234

A mówi się niech wleci troche

A mówi się niech wleci troche "świeżego powietrz" haha, wystarczy się nieraz przejści i poczuć ten smrud który idzie z domów, czy nawet aut. Jak ja nie lubie tego systemu

0
0
Portret użytkownika H.R.

No to faktycznie się

No to faktycznie się napracowali, żeby stwierdzić coś tak oczywistego. Współczyję. W taki oto sposób marnuje się miliony dollarów na przeróżne granty i programy badawcze, których wyniki są taką "rewelacją",że szkoda komentować. Czemu nie wspomnieli ani słowem o znanych od kilku lat rezultatach badań nad Alzheimerem, że palenie tytoniu zapobiega zachorowaniom na tę chorobę, oraz zapobiega sklerozie ???

0
0

Skomentuj