Zanieczyszczone środowisko przyczyną wzrostu zachorowań na raka w Chinach

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Naukowcy alarmują: w Chinach gwałtownie rośnie liczba osób, u których zdiagnozowano raka. Szacuje się, że co minutę rozpoznaje się chorobę nowotworową u kolejnych 6 osób. Naukowcy uważają, że główną przyczyną tego zjawiska jest ogromne zanieczyszczenie środowiska naturalnego, związane z gwałtownie rozwijającym się przemysłem w Chinach.

 


Statystyki pokazują, że umieralność na raka w Chinach jest ponad dwukrotnie wyższa, niż w innych krajach. W Chinach każdego roku różne rodzaje raka rozpoznaje się u ponad 3 milionów ludzi. Statystycznie, co minutę sześciu pacjentów słyszy tę straszną diagnozę. Z powodu chorób nowotworowych rocznie umiera 2 miliony 700 tysięcy Chińczyków - co minutę pięciu! Szacuje się, że choroby nowotworowe z każdym rokiem będą zabierać coraz więcej ludzi, a do roku 2020 liczba zgonów wywołanych zachorowaniem na choroby nowotworowe może siegnąć 3 milionów.


Przyczyny tego stanu rzeczy są różne, jednak według naukowców głównym winowajcą jest zanieczyszczone środowisko naturalne, niezdrowy styl życia i złej jakości jedzenie. Najczęściej występującym wśród Chińczyków, jest rak płuc, co świadczyć może o niskiej jakości powietrza atmosferycznego w Chinach. Występuje on najczęściej na obszarach silnie uprzemysłowionych. Z kolei na terenach wiejskich bardziej powszechne są nowotwory układu pokarmowego, co - zdaniem specjalitów - może świadczyć o złej jakości wody pitnej i skażonej glebie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj