Zapalenie gardła u dziecka. Jak pomóc maluchowi?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Przedszkolaki bardzo często doznają różnych infekcji, które powodują wiele nieprzyjemnych objawów. Zazwyczaj jest to katar, kaszel lub ból gardła. Na każdy z tych problemów istnieje kilka sprawdzonych metod, które szybko poprawiają samopoczucie malca. W ramach dzisiejszego artykułu zajmiemy się tą ostatnią przypadłością.

 

Zapalenie gardła u dziecka – objawy i leczenie

Ból gardła jest zazwyczaj wynikiem infekcji wirusowej, a w gorszych przypadkach anginy. Stanowi duże obciążenie dla dziecka, ponieważ przede wszystkim jest niekomfortowe i bolesne. Maluch cierpiący na ból gardła jest rozdrażniony, płaczliwy, nie chce jeść, a czasem również pić. Jak mu pomóc?

 

Przede wszystkim należy zaprowadzić go do lekarza, który ustali przyczynę dolegliwości i przepisze odpowiednie leki. Najczęściej są to syropy, które łagodzą ból i drapanie w gardle oraz wzmacniają organizm. Dodatkowo podaje się leki przeciwzapalne i w razie konieczności również przeciwgorączkowe. Jeśli problem jest poważniejszy i w gardle widać, że doszło do anginy, czyli na migdałkach lub ściankach gardła pojawił się białawy nalot, to wtedy najczęściej występuje konieczność podania również odpowiednich antybiotyków.

 

Rodzice dodatkowo mogą zastosować różne domowe sposoby, które wpłyną na poprawę samopoczucia malucha, a także na jego szybszy powrót do przedszkola. To przede wszystkim podawanie domowych soków o właściwościach rozgrzewających (np. z malin) oraz przygotowywanie mu odpowiednich posiłków, które z jednej strony będą miały taką konsystencję, która dodatkowo nie podrażni gardła, a z drugiej będą bogate w składniki odżywcze i witaminy. Doskonałym pomysłem są wszelkiego rodzaju zupy, a szczególnie o kremowej konsystencji.

 

Innymi chorobami, które często występują u dzieci uczęszczających do przedszkoli są różnego rodzaju zakażenia wirusowe. Bardzo popularna jest grypa żołądkowa, która objawia się przede wszystkim osłabieniem, wymiotami i biegunką. Jak radzić sobie z tymi objawami? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy na portal: www.zdrowemaluchy.pl.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj