Zaskakująca lista rzeczy, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie

Kategorie: 

www.123rf.com

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak przedmioty codziennego użytku wpływają na komfort i jakość naszego życia. Naukowcy, opierając się na wynikach najnowszych badań, sporządzili listę nie najbardziej oczywistych rzeczy będących w naszym bezpośrednim otoczeniu, które pozytywnie działają na nasze ciało i umysł.


Jak podaje The Herald Sun, na pierwszym miejscu znajdują się gry wideo. Wspierają one pracę mózgu, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, poprawiając ich funkcje poznawcze, pamięć krótkotrwałą i ich zdolność do koncentracji.

 

Szwedzcy naukowcy twierdzą, że również śpiew jest korzystny dla naszego zdrowia. Śpiewanie w grupie daje człowiekowi poczucie jedności i przynależności. Wpływa na rytm uderzeń serca wszystkich członków chóru, synchronizując go z rytmem muzyki. Dzięki kontrolowaniu własnego oddechu, które jest konieczne podczas śpiewania, człowiek się uspokaja i wycisza, co jest porównywalne z efektem jaki dają ćwiczenia jogi.


Pesymiści potrafią zrazić do siebie wielu ludzi, jednak niemieccy naukowcy dowiedli, że negatywne spostrzeganie świata wydłuża życie. Po przeanalizowaniu pięcioletnich danych ze stanu zdrowia 40.000 ludzi okazało się, że osoby optymistycznie patrzące na świat i pozytywnie oceniające poziom i jakość swojego życia, o 10% bardziej byli narażeni na śmierć lub niepełnosprawność w przyszłości. Pesymiści w tym samym czasie w sposób ciągły monitorowali stan swojego zdrowia, co ściśle wpływało na długość i jakość ich dalszego życia.


Paracetamol, oprócz działania przeciwbólowego, uspokaja - tak przynajmniej twierdzą badacze z University of British Columbia. Okazuje się, że aktywny składnik leku - acetaminofen - zmniejsza depresję i niepokój u ludzi.


Kremy pielęgnacyjne na prawdę spowalniają starzenie się skóry, przekonani są o tym australijscy eksperci. Badania przeprowadzone na ochotnikach wykazały, że jeśli stosowali oni krem ​​o współczynniku ochrony co najmniej 15, nakładając go codziennie przez 4-5 lat na twarz, szyję i ręce, to oznaki starzenia skóry były u nich o 24% mniej widoczne w porównaniu do grupy kontrolnej. Powszechnie wiadomo, że promieniowanie UV rozkłada kolagen, który zapewnia skórze młodzieńczy wygląd.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Betelgeza

Nie pasuję do tego

Nie pasuję do tego zestawienia a jestem z długowiecznej rodziny  : )

0
0

Skomentuj