Zażywanie witaminy B zmniejsza objawy schizofrenii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy wykazali, że dodatkowa terapia z dużymi dawkami witamin typu B, w tym B6, B8 oraz B12, może znacząco zmniejszyć objawy schizofrenii. Choroba dotyka około 1 % populacji, a jej obecne leczenie opiera się na podawaniu leków przeciwpsychotycznych.

 

Mimo, że pacjenci w ciągu pierwszych miesięcy leczenia zwykle potrafią uporać się z objawami takimi, jak halucynacje i urojenia, 80 % z nich doświadcza nawrotów choroby w ciągu pięciu lat. Badacze przeanalizowali wiele badań klinicznych, w których stwierdzono wpływ witamin na objawy psychiczne u osób ze schizofrenią.

Zidentyfikowano 18 badań klinicznych, w których wzięło udział 832 pacjentów leczonych przeciwpsychotycznie. Okazało się, że dodatkowe stosowanie wyższej dawki witaminy B lub połączenie kilku witamin skutecznie zmniejszało objawy choroby.

"Analizując dane z prób klinicznych suplementów witaminowych w schizofrenii widzimy, że witaminy z grupy B skutecznie poprawiają wyniki u niektórych pacjentów” – powiedział Joseph Firth z Uniwersytetu Psychologii i Zdrowia Psychicznego – „To może być ważne odkrycie, biorąc pod uwagę rozpaczliwe sposoby leczenia tej choroby”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj