Zbawienny wpływ zielonej herbaty na nasze zdrowie i funkcjonowanie mózgu

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Herbata należy do najczęściej spożywanych napojów na świecie. Badania potwierdzają jednak, że zielona herbata posiada ogromne właściwości zdrowotne, o których z pewnością warto pamiętać przy wyborze rodzaju tego napoju.

 

Badacze z Uniwersytetu w Maryland zdołali już odkryć, że zielona herbata zwalcza wolne rodniki w organiźmie, dzięki wysokiemu stężeniu silnych antyoksydantów. Ponadto, napój ten jest pomocny w walce z miażdżycą, wysokim poziomem cholesterolu, cukrzycą, chorobą zapalną jelit a nawet wieloma rodzajami raka.

 

Okazuje się jednak, że to nie wszystko a uczeni z Uniwersytetu w Bazylei zaobserwowali kolejny pozytywny wpływ zielonej herbaty. W trakcie badań odkryto, że herbata ta może mieć zastosowanie w leczeniu zaburzeń funkcji poznawczych w chorobach psychicznych.

 

Zespół badawczy profesora Christopha Beglingera we współpracy z drugim zespołem, należącym do profesora Stefana Borgwardta z Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej, przeprowadził eksperyment na zdrowych ochotnikach, którym podano napój zawierający kilka gramów ekstraktu z zielonej herbaty.

 

Okazało się, że po wypiciu tego napoju, uczestnicy badania wypadli znacznie lepiej w zadaniach pamięciowych. Uczeni następnie dokonali analizy aktywności ich mózgu, stosując metodę rezonansu magnetycznego (MRI). Odkryto zwiększoną łączność między korą ciemieniową a korą przedczołową mózgu.

 

Powyższe badanie potwierdziło, że zielona herbata zwiększa efektywną łączność mózgu, poprawia pamięć oraz funkcje poznawcze. Jest również kolejnym powodem, dla którego powinniśmy pić zieloną herbatę.

 

 

Źródło: http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00213-014-3526-1#page-1

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Alefa

 Amerykanie dodaja do wody

 Amerykanie dodaja do wody fluor do dzisiaj a i inne cenne zwiazki mozna znaleść.A kofeiny w zielonej herbacie zwykle jest wiecej jak w czarnej to i dziala na mózg zwiekszajac przepływ natlenionej krwi ,cukier to glukoza a reszta to fantazja  reklamowa dla  uwentualnych donatorow uczelni.Zapomniałam  o pestycydach herbacianych.

0
0
Portret użytkownika maciejdr

O ile nie pijesz jej

O ile nie pijesz jej przygotowanej wodą z kranu,bo wtedy dostarczasz do organizmu inne "cenne" związki jak fluor czy chlor.

0
0

Skomentuj