Zdrowie psychiczne oraz miłość są kluczem do szczęścia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badacze z Londyńskiej Szkoły Ekonomii uważają, że kluczem do bycia szczęśliwym jest zdrowie psychiczne oraz posiadanie drugiej połówki. Zespół badaczy twierdzi jednocześnie, że pieniądze i przedmioty materialne mają niewielki wpływ na poczucie szczęścia.

 

Na podstawie danych z badań przeprowadzonych w Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych, zespół naukowców przeanalizował ponad 200 tysięcy reakcji ludzi, którzy odpowiadali na pytanie, co daje im w życiu szczęście.

Odkryto, że zdrowie psychiczne ma zdecydowanie największy wpływ na jakość życia ludzkiego. Borykanie się z depresją lub lękami okazuje się być o wiele trudniejszym wyzwaniem od, na przykład, braku środków do życia. Autorzy badania zauważają jednak, że leczenie depresji wymaga znacznie mniejszego nakładu finansowego, niż podnoszenie się z granic ubóstwa.

 

Analizując doświadczenia z dzieciństwa, które kształtują dorosłych ludzi, odkryto że zdrowie emocjonalne w młodym wieku jest znacznie istotniejsze od dobrych warunków finansowych i lepiej rokuje na dalsze życie człowieka.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj