Zidentyfikowano przyprawę, która spowalnia proces starzenia organizmu

Kategorie: 

www.123rf.com

Ziołowe przyprawy nie tylko poprawiają smak potraw, ale potrafią także korzystnie wpłynąć na cały organizm. Spośród najbardziej popularnych przypraw, hiszpańskim naukowcom udało się wybrać tę, która ma najwięcej pożytecznych właściwości.


Zdaniem pracowników Uniwersytetu Miguela Hernandeza, każda gospodyni w kuchni powinna mieć goździki. Przyprawa ta jest silnym antyoksydantem i zawiera wiele związków fenolowych, które korzystnie wpływają na komórki ciała.


Naukowcy stwierdzili, że goździki - w porównaniu do innych przypraw, znacznie skuteczniej neutralizują wolne rodniki, które niszczą strukturę komórek ciała i przyspieszają proces jego starzenia. Hiszpańscy naukowcy zalecają dodawanie kilku "gwiazdek" suszonych goździków do dań obiadowych (zup i dań mięsnych), a także do kawy i herbaty. Ta aromatyczna przyprawa nie tylko wzbogaci smak przygotowanych potraw, ale i pozytywnie wpłynie na zdrowie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Flora

Spróbujcie possać goździka

Spróbujcie possać goździka jak jesteście chorzy i boli Was gardło. Powinien uśmierzyć ból.

0
0
Portret użytkownika Urszula Renska

Współczesne społeczeństwo

Współczesne społeczeństwo ignoruje przyprawy. Goździk jest to niezwykle wspaniała przyprawa zawiera antyoksydanty ale również wspaniale działa przeciw pasożytniczo. Pamiętam w moim rodzinnym domu zawsze był do picia kompot bez cukru owocowy z dodatkiem goździków.  Sama gotuję kompot bez cukru z goździkami i cynamonem. Polecam wszystkim zamiast napojów butelkowych.

0
0
Portret użytkownika marjolene

Do  kawy  sporadycznie,

Do  kawy  sporadycznie, bardziej  kardamon ale  do potraw ryzowch  czy mięsnych typu  curry żawsze .
Sa one/gozdziki/ całe/ sładnikiem przyprow, które dodaję.

0
0

Skomentuj